Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 26 °C pogoda dziś
JUTRO: 23 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Światowy Dzień Higieny Rąk. Czy po pandemii zapomnieliśmy o właściwych nawykach?

Fot. P. Świniarski

Powinniśmy je myć codziennie, przynajmniej kilka razy. Według badań, to właśnie przez nie przechodzi 40% bakterii i drobnoustrojów. Dziś Światowy Dzień Higieny Rąk.

Święto, które ma przypomnieć o podstawowych zasadach czystych rąk, skierowane jest przede wszystkim do pracowników służby zdrowia.

– Pandemia dała nam solidną lekcję higieny rąk, niestety wiele osób bardzo szybko o tej lekcji zapomniało – przyznała Ewa Romankiewicz – zastępca dyrektora ds. pielęgniarstwa Wojewódzkiego Specjalistycznego Szpitala Dziecięcego w Olsztynie.

Przed jedzeniem nie myjemy rąk, statystycznie pokazujemy, że nie myjemy też, gdy wychodzimy z toalety, a na tych rękach jest bardzo dużo drobnoustrojów – tych drobnoustrojów chorobotwórczych, których powinniśmy się pozbywać co jakiś czas i te ręce myć. Więc myślę, że taka akcja raz w roku to trochę mało. Może powinniśmy częściej o tym mówić, częściej o tym przypominać. Zachęcać nie tylko dorosłych, ale i te nasze maluchy, małe dzieci.

00:00 / 00:00

Fot. P. Świniarski

W Wojewódzkim Specjalistycznym Szpitalu Dziecięcym w Olsztynie specjalne „szkolenia” przeszedł zarówno personel, jak i mali pacjenci.

Światowy Dzień Higieny Rąk został ustanowiony przez Światową Organizację Zdrowia w 2005 roku.

Fot. P. Świniarski

Autor: P. Świniarski
Redakcja: K. Ośko

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w szpital dziecięcy, higiena, mycie rąk, Światowy Dzień Higieny Rąk
Nowatorskie operacje w szpitalu w Olsztynie. Lekarze wykorzystują wirtualną i rozszerzoną rzeczywistość

Nowoczesne metody inżynierskiego wspomagania zabiegów chirurgicznych, w tym wirtualną i rozszerzoną rzeczywistość wykorzystują lekarze Wojewódzkiego Specjalistycznego Szpitala Dziecięcego w Olsztynie podczas nowatorskich operacji. To zabieg rekonstrukcji...

Zamknij
RadioOlsztynTV