JUTRO: 6 °C pogoda jutro

Sukcesy par z Olsztyna w Mistrzostwach Polski w Tańcach Polskich „Mazur”. Młodzi tancerze wracają z medalami

Mistrzostwa Polski w Tańcach Polskich „Mazur 2019” odbyły się w Wieliszewie. Uczestniczyło w nich ponad 100 par z całej Polski.

Aż 11 z nich reprezentowało Zespół Pieśni i Tańca „Warmia”.

Święto Tańca Polskiego poprzedzone było eliminacjami. Bez problemu przeszli je wszyscy olsztyńscy tancerze.

Największy sukces osiągnęli Bartosz Górczyński i Karolina Wiśniewska. Zajęli 2. miejsce i tytuł Vice-Mistrza Polski w Tańcach Polskich w kategorii III. Z podium nie schodzą już od kilku lat – mają na koncie nawet złote medale. W tej samej kategorii w finale walczyli również Szymon Ławrynowicz i Maja Krupińska. Zostali sklasyfikowani na 5. miejscu. Obie pary zostały również odznaczone tytułami najlepszych par w kategorii III w roku 2018.

Przy okazji Mistrzostw został rozegrany również Konkurs Ogólnopolski dla najmłodszych, czyli w kategorii I (7-9 lat). Tam debiutujący Marcel Rutka i Maja Krasnowska zajęli 5. miejsce.

Tytuł Najlepszego Instruktora roku 2018 w kategorii III otrzymała Agnieszka Krupińska.

Redakcja: K. Ośko

Więcej w taniec, Mazur, Mistrzostwa Polski w Tańcach Polskich
„Dałyśmy z siebie wszystko”. Złote medale olsztyńskich cheerleaderek na Mistrzostwach Polski w Kielcach

Prawie 2 tysiące zawodniczek uczestniczy w XXII  Mistrzostwach Polski Cheerleaders w Kielcach. Trwająca od piątku rywalizacja zakończy się dziś wieczorem. Cheerleaderki przyjechały m.in. z Olsztyna Elbląga,...