DZIŚ: 3 °C pogoda dziś
JUTRO: 6 °C pogoda jutro

Sukces Kowalewicza na strzeleckim Pucharze Świata w Jakarcie

Maciej Kowalewicz

Maciej Kowalewicz z Gwardii Olsztyn zdobył brązowy medal na strzeleckim Pucharze Świata w Jakarcie w Indonezji. To dopiero początek rywalizacji na światowym poziomie, która potrwa do 7 lutego.

Olsztynianin wywalczył 3. miejsce w parze z Anetą Stankiewicz z Zawiszy Bydgoszcz w karabinie pneumatycznym MIX na dystansie 10 metrów. Polacy wygrali w decydującym starciu z Węgrami 16:10.

To pierwszy mój start w parze z Anetą i jednocześnie wielki sukces. Mam nadzieję, że to dobry początek dobrych startów w tym roku

– podsumowuje Maciej Kowalewicz.

Maciej Kowalewicz pierwszy od prawej

To już drugi w tym Pucharze Świata finał z udziałem młodego strzelca z Olsztyna. Pierwszego dnia zawodów niewiele mu zabrakło, by stanąć na podium. Zajął czwarte miejsce w karabinie pneumatycznym na dystansie 10 metrów, na ponad 30 najlepszych strzelców z całego świata, startujących w tej konkurencji.

W strzeleckim Pucharze Świata w Jakarcie startuje 132 zawodników, którzy reprezentują 20 krajów z całego świata.

Maciej Kowalewicz na podium

Autor: M. Świniarski
Redakcja: B. Świerkowska-Chromy

Więcej w sport, strzelectwo
Magda Linette odpadła w półfinale Australian Open

Magda Linette przegrała z rozstawioną z numerem piątym Białorusinką Aryną Sabalenką 6:7 (1-7), 2:6 w półfinale wielkoszlemowego turnieju tenisowego Australian Open w Melbourne. 30-letnia poznanianka jest...