Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 1 °C pogoda dziś
JUTRO: 0 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Stworzyła piramidę finansową i oszukała ponad sto osób. Usłyszała wyrok

Fot. fotolia

Sąd Okręgowy w Suwałkach skazał na karę więzienia, grzywnę i obowiązek naprawienia szkody 32-letnią mieszkankę Ełku. Kobieta stworzyła piramidę finansową, w której ponad sto osób straciło 35 mln zł.

Justyna W. przestępczy proceder prowadziła przez cztery lata w okolicach Ełku, Suwałk i Grajewa. Miała zajmować się obrotem nieruchomościami i inwestycjami na Giełdzie Papierów Wartościowych. Klientom, którzy wpłacali jej od 100 tysięcy do miliona zł., oferowała 30 procent zysku z zainwestowanej sumy w ciągu pół roku. Po zarobieniu niedużych kwot klienci wpłacali coraz większe pieniądze – nierzadko oszczędności czy kredyty zaciągnięte w bankach. Tych pieniędzy nie odzyskiwali. Justyna W. oszukała 119 osób na kwotę 35 mln zł. Wyłudzenie dotyczy ponad 500 kredytów zaciągniętych w 25 placówkach bankowych.

Oskarżona dobrowolnie poddała się karze. Sąd skazał ją na 9 lat pozbawienia wolności. Dodatkowo nałożył na nią obowiązek naprawienia szkody pokrzywdzonym i zasądził 150 tys. zł. grzywny. Wobec 29-letniego konkubenta kobiety sąd zasądził karę 3 lat i 2 miesięcy pozbawienia wolności oraz 30 tys. zł. grzywny. Oboje oskarżeni mają 15-letni zakaz wykonywania zawodów i działalności związanych z pośrednictwem finansowym.

Wyrok nie jest prawomocny.

 

Autor: B. Gajlewska
Redakcja: K. Ośko

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w sąd, skazanie
Pod koniec kwietnia sąd zajmie się sprawą budowy drugiej linii tramwajowej. Rozstrzygnięcie przetargu zaskarżył jeden z uczestników

Na 30 kwietnia wyznaczył Sąd Okręgowy w Warszawie termin rozprawy, na której rozpatrywana będzie skarga jednego z oferentów na decyzję Krajowej Izby Odwoławczej, dotyczącą rozstrzygnięcia przetargu...

Zamknij
RadioOlsztynTV