Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 9 °C pogoda dziś
JUTRO: 22 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Pod koniec kwietnia sąd zajmie się sprawą budowy drugiej linii tramwajowej. Rozstrzygnięcie przetargu zaskarżył jeden z uczestników

fot. Przemysław Getka

Na 30 kwietnia wyznaczył Sąd Okręgowy w Warszawie termin rozprawy, na której rozpatrywana będzie skarga jednego z oferentów na decyzję Krajowej Izby Odwoławczej, dotyczącą rozstrzygnięcia przetargu na rozbudowę olsztyńskiej trakcji tramwajowej – poinformował urząd miasta Olsztyna.

W trwającym od roku postępowaniu przetargowym były dwa odwołania od rozstrzygnięcia przetargu do Krajowej Izby Odwoławczej (KIO) i jedno do sądu. Drugim rozstrzygnięciem KIO także zajmie się sąd. Od rozstrzygnięcia sądu będzie zależeć, czy umowa na realizację prac w końcu zostanie podpisana. Jeśli tak się stanie, wkrótce zaczęłyby się prace nad rozbudową tramwajowej sieci, które potrwają około 26 miesięcy.

Oferta wybranego do realizacji zadania konsorcjum Polimex-Trakcja opiewa na nieco ponad 403 mln złotych brutto. Skarżące rozstrzygnięcie konsorcjum Mirbud i Kobylarnia zaoferowało za ten sam zakres prac niemal 438 mln zł. Planowana inwestycja to około 6 km podwójnego torowiska, które ma być poprowadzone z Pieczewa ulicami Wilczyńskiego, Krasickiego, Synów Pułku, Wyszyńskiego i al. Piłsudskiego.

Nad skrzyżowaniem Krasickiego z Synów Pułku powstanie estakada o długości ok. 270 m. Poza tym przy Wysokiej Bramie zostanie wybudowany węzeł przesiadkowy.

 

Autor: J. Golon / M. Boguszewski (PAP)
Redakcja: K. Ośko

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w sąd, tramwaj
Mniej rozpraw w Wielki Piątek w elbląskich sądach. To tendencja utrzymująca się kolejny rok

W Wielki Piątek w elbląskich sądach zwyczajowo trafia mniej spraw na wokandę lub nie wyznacza się ich wcale. Nieoficjalnie nazywany jest on "dniem bez wokandy’", bo...

Zamknij
RadioOlsztynTV