Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 8 °C pogoda dziś
JUTRO: 17 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Studenci medycyny wracają na uniwersytet w Olsztynie. Zanim pojawią się na zajęciach przejdą badania na obecność SARS-Cov-2

Fot. A.Podbielska

Rektor olsztyńskiego uniwersytetu wydał zarządzenie, na mocy którego jako pierwsi na uczelnię wrócą słuchacze ostatniego roku kierunku lekarskiego.

Zanim studenci ostatniego roku medycyny Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego rozpoczną zajęcia przejdą badania na koronowirusa.

Cytowany w uczelnianym komunikacie dyrektor Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego UWM Radosław Borysiuk poinformował, że wymazy od studentów pobierane będą w uczelnianym punkcie wymazowym.

Studenci zjeżdżają się z całej Polski i ze świata. Na razie na uniwersytet wróci ostatni rocznik, ponieważ musi zakończyć swój plan nauki i przystąpić do egzaminu końcowego. Pozostali wrócą, gdy sytuacja bardziej się wyklaruje

– powiedział Borysiuk.

Do tej pory w szpitalu uniwersyteckim w Olsztynie nie było pacjenta z koronawirusem. Szpital robi wymazy wszystkim pacjentom, którzy tam trafiają.

Z bezpłatnych, finansowanych przez Narodowy Fundusz Zdrowia, testów na obecność koronawirusa mogą skorzystać studenci kierunków medycznych między innymi medycyny, pielęgniarstwa, położnictwa, ratownictwa medycznego czy fizjoterapii, którzy w trakcie kształcenia odbywają zajęcia kliniczne w podmiotach leczniczych.
Redakcja: B.Świerkowska-Chromy za PAP

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w UWM, nauka, studenci, uniwersytet, test, wydział medyczny, kierunek lekarski, koronawirus
Są kolejne wyzdrowienia na Warmii i Mazurach. W kraju rośnie liczba zakażonych SARS-Cov-2 i zgonów

Są dwa kolejne wyzdrowienia z COVID-19 na Warmii i Mazurach - podał po południu rzecznik wojewody Krzysztof Guzek. Ozdrowieńcy to: młody mężczyzna z Olsztyna, który był...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV