Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 16 °C pogoda dziś
JUTRO: 19 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Są kolejne wyzdrowienia na Warmii i Mazurach. W kraju rośnie liczba zakażonych SARS-Cov-2 i zgonów

Fot. Adobe Stock

Są dwa kolejne wyzdrowienia z COVID-19 na Warmii i Mazurach – podał po południu rzecznik wojewody Krzysztof Guzek.

Ozdrowieńcy to: młody mężczyzna z Olsztyna, który był hospitalizowany w szpitalu w Ostródzie oraz starsza kobieta z powiatu mrągowskiego, która była w izolacji domowej. Wcześniej informowaliśmy o wyzdrowieniu młodego mężczyzny z powiatu giżyckiego. Do tej pory w województwie warmińsko-mazurskim koronawirusa zwalczyło już 145 osób.

Przed południem Krzysztof Guzek przekazał informację o czterech nowych zakażeniach w regionie. Wszystkie osoby pochodzą z powiatu giżyckiego, to przykłady transmisji lokalnej. Wszyscy w dobrym stanie przebywają w izolacji domowej . Są to starsza kobieta, kobieta w średnim wieku, a także chłopiec i mężczyzna w średnim wieku.

Do tej pory na Warmii i Mazurach odnotowano 179 zakażeń koronawirusem, jedna osoba zmarła.

Ministerstwo Zdrowia poinformowało we wtorek w ciągu całego dnia o 445 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem, w tym o 274 na Śląsku. Resort podał, że zmarło kolejne 17 osób. Liczba zgonów z powodu COVID-19 wynosi 1024. Zakażenie potwierdzono dotąd u 22 tysięcy 74 osób, wyzdrowiało 10 tysięcy 20 pacjentów.

W porannym zestawieniu MZ przekazało, że potwierdzono zakażenie u 236 osób oraz że zmarło kolejne sześć osób. W popołudniowej informacji resort podał zaś, że jest 209 nowych zakażeń i 11 zgonów.

 

 

Redakcja: B.Świerkowska-Chromy za P.Karpiszen/MZ

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w koronawirus, SARS-Cov-2, COVID-19, zakażenia, wyzdrowienia
O współpracy służb, gotowości szpitali i pieniądzach na wsparcie medyków. Pierwsza zdalna sesja sejmiku województwa

Większość mieszkańców Warmii i Mazur chorych na COVID-19 przechodzi chorobę łagodnie. Informacje o aktualnej sytuacji poznali radni sejmiku województwa warmińsko-mazurskiego. Podczas sesji sejmiku województwa warmińsko-mazurskiego wystąpiły...

Zamknij
RadioOlsztynTV