Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: -16 °C pogoda dziś
JUTRO: -11 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Strażak zginął podczas ćwiczeń. Jego koledzy stanęli przed sądem

Pięciu strażaków stanęło przed Sądem Rejonowym w Kętrzynie. Oskarżeni są o złożenie fałszywych zeznań.

Sprawa ma związek ze śmiertelnym wypadkiem podczas ćwiczeń na terenie Komendy Powiatowej Straży Pożarnej w Kętrzynie. Według prokuratury, cała piątka zeznała nieprawdę i zataiła prawdę co do okoliczności, przebiegu i przyczyny śmiertelnego wypadku strażaka Macieja C. podczas szkolenia z ratownictwa wysokościowego z użyciem skokochronu.

Ćwiczenia prowadzone były 14 czerwca 2018 roku na terenie Komendy Powiatowej Straży Pożarnej w Kętrzynie. Prokurator ustalił, że oskarżeni podczas pierwszych przesłuchań mieli zeznać m.in. iż w trakcie szkolenia nie skakano z wysokości na skokochron oraz, że nie widzieli, w jaki sposób Maciej C. uległ wypadkowi, a to nie było prawdą.

W pierwszym dniu procesu wszyscy oskarżeni przyznali się do popełnienia zarzucanego im czynu i złożyli obszerne wyjaśnienia. W środę (15 stycznia) sąd planuje przesłuchać 10 świadków.

W październiku w Kętrzynie rozpoczął się proces młodszego kapitana straży pożarnej Marcina L. oskarżonego m.in. o nieumyślne spowodowanie śmierci podległego mu strażaka Macieja C. podczas ćwiczeń ze skokochronem.

 

Autor: P. Karpiszen
Redakcja: K. Ośko

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Kętrzyn, strażacy
Znamy przyczyny wypadku autobusu rejsowego jadącego z Bartoszyc do Kętrzyna. Kilka osób zostało rannych

Urwanie się drążka kierownicy doprowadziło do wypadku autobusu jadącego z Bartoszyc do Kętrzyna. Przed południem we wsi Dębówko koło Bartoszyc autobus zjechał z drogi do rowu...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV