Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 20 °C pogoda dziś
JUTRO: 18 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Straż Rybacka i Wody Polskie będą wspólnie patrolować jeziora. W Giżycku podpisano porozumienie o współpracy

Fot. M.Zbrożek

Wody Polskie w Białymstoku i Państwowa Straż Rybacka w Olsztynie będą współpracować.

W Giżycku podpisano porozumienie, dzięki któremu pracownicy obu instytucji będą wspólnie patrolowali jeziora i walczyli z łamaniem przepisów.

Porozumienie przyniesie wspólne korzyści – mówi Mirosław Markowski, dyrektor Wód Polskich w Białymstoku. Obie instytucje mają w swoich obowiązkach dbanie o wody i przestrzeganie prawa, dlatego to dobrze, że mogą działać wspólnie.

Jak podkreśla, komendant wojewódzki Państwowej Straży Rybackiej w Olsztynie Szczepan Worobiej, wody to największy skarb województwa warmińsko-mazurskiego, dlatego musimy o nie bardzo dbać.

W ubiegłym roku Straż Rybacka skontrolowała około 26 tysięcy osób i wystawiła 2614 mandatów. Przeprowadzono już jeden wspólny patrol, podczas którego znaleziono 100 nielegalnych pomostów. Porozumienie to nie tylko wspólne patrole, ale również przekazywanie sobie wzajemnie informacji o zauważonych nieprawidłowościach.

Posłuchaj relacji Małgorzaty Zbrożek

Fot. M.Zbożek

Fot. M.Zbożek

Autor: M.Zbrożek
Redakcja: B.Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Giżycko, jeziora, porozumienie, straż rybacka
Nie ma drugiej takiej na Mazurach. W Giżycku otwarto salę koncertową, która będzie służyła upowszechnianiu kultury muzycznej

Sala koncertowa przy Państwowej Szkole Muzycznej ma 160 miejsc, znakomitą akustykę i profesjonalny fortepian Steinwaya. Sala koncertowa przy Państwowej Szkole Muzycznej w Giżyckiej będzie służyła nie...

Zamknij
RadioOlsztynTV