Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 18 °C pogoda dziś
JUTRO: 15 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Straż miejska może skontrolować, czym palimy w piecu

140 kontroli od początku sezonu jesienno-zimowego przeprowadzili strażnicy miejscy w Olsztynie, w tym roku wystawili 4 mandaty.

W minionym roku takich kontroli w Olsztynie było 200. 36 osób dostało mandaty, 23 zostało pouczonych. – Funkcjonariusze mają prawo sprawdzić, co jest spalane w domowym piecu – przypomniał Marcin Banaszek ze Straży Miejskiej w Olsztynie.

Strażnicy mogą wejść na teren nieruchomości i przeprowadzić kontrolę. W przypadku potwierdzenia spalania odpadów, strażnicy miejscy wyciągają konsekwencje przewidziane prawem. Mogą pouczyć, nałożyć mandat albo skierować sprawę do sądu

– powiedział.

Przypomnijmy, że nie wolno spalać odpadów z tworzyw sztucznych, np. butelek typu PET, worków foliowych, odpadów z gumy czy materiałów lakierowanych. Podczas spalania tego typu odpadów emitowane są rakotwórcze dioksyny.

Posłuchaj wypowiedzi

00:00 / 00:00

Autor: M. Kwiatkowska
Redakcja: K. Ośko

Więcej w straż miejska, palenie śmieci
Kto powinien posprzątać po zabawie sylwestrowej?

W wielu miejscach w Olsztynie, podobnie jak w innych miastach, można zobaczyć zużyte kartony po wyrzutniach fajerwerków czy  pozostałości petard. Za ich uprzątnięcie odpowiada właściciel lub...

Zamknij
RadioOlsztynTV