Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 10 °C pogoda dziś
JUTRO: 11 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Straciła ponad 100 tysięcy. Uwierzyła mężczyźnie poznanemu przez internet


Policjanci apelują o ostrożność podczas nawiązywania znajomości na portalach społecznościowych. Oszuści wymyślają bowiem wciąż nowe metody wyłudzania pieniędzy.

Do Komendy Powiatowej Policji w Lidzbarku Warmińskim zgłosiła się 37-letnia mieszkanka informując, że została oszukana na ponad 100 tysięcy złotych przez poznanego na portalu społecznościowym mężczyznę. Kobieta straciła w sumie 107 tysięcy złotych.

Jak relacjonuje komisarz Bartosz Matuszyk z lidzbarskiej policji, kilka miesięcy temu na portalu społecznościowym kobieta poznała Holendra podającego się za byłego pracownika banku. Po kilku miesiącach znajomości, kiedy mężczyzna zdobył już zaufanie kobiety, poprosił ją o przysługę.

Pieniądze, które zarobił miał wysłać paczką i chciał je przeznaczyć na ich wspólne życie. W tym celu kobieta miała przelać na wskazane przez niego konto 50 tysięcy złotych. Po jakimś czasie otrzymała kolejną wiadomość, że kurier z pieniędzmi został zatrzymany na granicy i trzeba wpłacić kolejne. Po pewnym czasie mężczyzna przestał korespondować, a kontakt z nim urwał się całkowicie. Wówczas kobieta zorientowała się, że padła ofiarą oszustwa.

00:00 / 00:00

Policjanci po raz kolejny apelują do wszystkich o zachowanie ostrożności wobec osób poznanych na portalach społecznościowych.

Jedno kliknięcie w link kosztowało mieszkankę Olsztyna 20 tys. zł

Autor: B. Gajlewska
Redakcja: B. Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w pieniądze, Lidzbark Warmiński, wyłudzenie, oszustwo, portal społecznościowy, Holender, media społecznościowe
Jedno kliknięcie w link kosztowało mieszkankę Olsztyna 20 tys. zł

Mieszkanka Olsztyna straciła 20 tysięcy złotych po tym, jak kliknęła w link otrzymany mailem od oszusta. 41-latka wystawiła do sprzedaży w internecie odzież. Jak informuje sierżant...

Zamknij
RadioOlsztynTV