DZIŚ: 3 °C pogoda dziś
JUTRO: 6 °C pogoda jutro

Stomilowi nie udało się #PokonacLegende. Olsztynianie przegrali u siebie z Górnikiem Zabrze :-(

Mecz Stomil Olsztyn – Górnik Zabrze. Fot. Artur Szczepański

W meczu 30. kolejki piłkarskiej pierwszej ligi Stomil Olsztyn nie osiągnął postawionego sobie celu i na własnym stadionie przegrał z Górnikiem Zabrze.

Stomil Olsztyn – Górnik Zabrze 2:4

Mecz oglądało prawie 3 tysiące kibiców. Wchodzący na murawę Biało-niebiescy trzymali w rękach nową flagę poświęconą zmarłemu niedawno Andrzejowi Biedrzyckiemu – legendzie Stomilu Olsztyn.

Spotkanie na stadionie przy Alei Piłsudskiego rozpoczęło się po myśli Olsztynian. Już w 12 minucie Jarosław Ratajczak wykorzystał dośrodkowanie Marcela Ziemanna w pole karne i głową skierował piłkę do bramki gości (1:0). Drugiego gola dla Stomilu w 20 minucie strzelił Tsubasa Nishi (2:0).

Losy meczu całkowicie odmieniły się w drugiej połowie spotkania. W 68 minucie kontaktową bramkę dla gości zdobył Rafał Kurzawa (2:1), który strzałem z dystansu pokonał Michała Leszczyńskiego. Drugi podobny strzał dla Górnika padł w 71 minucie. Na 2:2 wyrównał Igor Angulo. Igor Angul w 79 minucie zdobył także drugą swoją bramkę ustalając wynik spotkania na 2:3. Czwartą bramkę dla Górnika Zabrze zdobył w 90 minucie Szymon Żurkowski (2:4).

Jak powiedział pomocnik Górnika i zdobywca ostatniej bramki Szymon Żurkowski jego drużyna w drugiej połowie była zdeterminowana i dlatego udało im się wygrać.

00:00 / 00:00

Trener Adam Łopatko był załamany drugą częścią spotkania.

Trener Stomilu Olsztyn Adam Łopatko. Fot. Artur Szczepański

To był wyjątkowy mecz, bo Górnik na stadionie przy Piłsudskiego w Olsztynie pojawił się pierwszy raz od listopada 2001 roku. Na jesieni, zabrzanie wygrali ze Stomilem przed własną publicznością, teraz pokonali Stomil na ich własnym boisku. Górnik Zabrze wraca do gry o ekstraklasę, a olsztynianie z 34 punktami są coraz bliżej strefy spadkowej.

Bramki
12′ – Jarosław Ratajczak (Stomil Olsztyn)
20′ – Tsubasa Nishi ( Stomil Olsztyn)
68′ – Rafał Kurzawa (Górnik Zabrze)
71′ – Igor Angulo (Górnik Zabrze)
79′ – Igor Angulo (Górnik Zabrze)
90′ – Szymon Żurkowski (Górnik Zabrze)

Stomil Olsztyn:
13. Michał Leszczyński – 3. Marcel Ziemann, 6. Piotr Klepczarek, 31. Tomasz Wełnicki, 4. Jarosław Ratajczak – 23. Patryk Kun, 16. Jakub Piotrowski, 21. Łukasz Jegliński, 5. Grzegorz Lech, 14. Tsubasa Nishi – 10. Krzysztof Szewczyk

Górnik Zabrze:
1. Tomasz Loska – 3. Adam Wolniewicz, 2. Bartosz Kopacz, 15. Dani Suárez, 14. Bartłomiej Olszewski – 7. Rafał Kurzawa, 22. Szymon Matuszek, 27. Szymon Żurkowski, 21. Sandi Arčon – 25. Łukasz Wolsztyński, 17. Igor Angulo

Przed meczem w Olsztynie Górnik Zabrze opublikował na swoim FB analizą statystyczną

Przed meczem ze Stomilem Olsztyn Górnik Zabrze opublikował na swoim FB analizą statystyczną

6. Miedź Legnica – 48 pkt. (40:23)
7. Chojniczanka Chojnice – 48 pkt. (47:43)
8. Podbeskidzie Bielsko-Biała – 47 pkt. (35:30)

Porażka Olimpii Elbląg przed własną publicznością

Olimpia Elbląg przegrała na własnym terenie z Puszczą Niepołomice 1:3. Żółto-biało-niebiescy prowadzili grę, dłużej utrzymywali się przy piłce, stwarzali więcej sytuacji strzeleckich, ale to przyjezdni zadawali...