Stomil zgubił punkty w Olsztynie. Pewna wygrana Olimpii

Stomil Olsztyn zremisował na własnym boisku z rezerwami Lecha Poznań 2:2. W innym spotkaniu eWinner II ligi Olimpia Elbląg pewnie pokonała Kotwicę Kołobrzeg 2:0.

Piłkarze Stomilu Olsztyn od pięciu kolejek nie przegrali żadnego spotkania. Dziś przy alei Piłsudskiego zaledwie zremisowali 2:2 z rezerwami Lecha Poznań, mimo że dwukrotnie wychodzili na prowadzenie.

Po pierwszej połowie olsztyńscy piłkarze prowadzili 1:0 po golu Mateusza Maćkowiaka, który w 40. minucie popisał się ładnym uderzeniem z dziesiątego metra.

Po przerwie Lech próbował odważnie przebijać się w pole karne Stomilu, ale dobrze funkcjonowała obrona gospodarzy. Tak było do 65. minuty, kiedy goście doprowadzili do wyrównania. Rezerwowy Filip Wilak zdecydował się na uderzenie z okolicy trzydziestego metra i pokonał Jakuba Mędrzyka.

Goście długo nie cieszyli się z remisu, bo Stomil szybko odpowiedział kolejnym trafieniem. W 70. minucie celnym uderzeniem popisał się Piotr Kurbiel, który chwilę wcześniej pojawił się na boisku.

Niestety, goście ponownie doprowadzili do wyrównania. Bramkę z rzutu karnego zdobył Tomasz Cywka po tym, jak kilka minut wcześniej piłkę w polu karnym ręką zatrzymał Lukáš Kubáň.

W kolejnym meczu Stomil zagra na wyjeździe z Wisłą Puławy.

W innym meczu eWinner II Ligi Olimpia Elbląg pewnie pokonała Kotwicę Kołobrzeg 2:0. Bramki dla gospodarzy zdobyli: D. Kostkowskie (26 min. – sam.) i D. Wojtyra (47 min.).

Redakcja: Ł. Sadlak

Więcej w Stomil Olsztyn, Olimpia Elbląg
Stomil Olsztyn pokonuje Znicz Pruszków

W piłkarskiej 2. lidze niespodzianka w Pruszkowie. Walczący o fotel lidera Znicz przegrał ze Stomilem Olsztyn 0:2. - Możemy być z siebie zadowoleni - uważa trener...