DZIŚ: 2 °C pogoda dziś
JUTRO: 4 °C pogoda jutro

Stomil wygrywa w Suwałkach! Biało-niebiescy dalej walczą o utrzymanie w I lidze

Ten mecz trzeba było wygrać, by wciąż myśleć o walce o pozostanie w pierwszej lidze. I tak się stało! Podopieczni Kamila Kieresia pokonali na wyjeździe Wigry Suwałki 2:1 i awansowali na miejsce barażowe.

Od początku spotkania to gracze z Suwałk byli bliżej objęcia prowadzenia. W poprzeczkę trafił m.in. najlepszy strzelec Wigier, Patryk Klimala. Ostatecznie jednak to olsztynianie schodzili do szatni prowadząc. Po dośrodkowaniu Głowackiego niefortunnie interweniował Patryk Sokołowski, kierując futbolówkę do własnej bramki.

W drugiej połowie gospodarze przejęli inicjatywę nad spotkaniem. Ich starania przyniosły skutek w 53 minucie. Gola zdobył Klimala po asyście Damiana Gąski. Stracona bramka nie załamała Stomilowców. W 70 minucie prowadzenie drużynie z Olsztyna dał Grzegorz Lech. Wigry do końca meczu przeważały, m.in. w poprzeczkę strzelał Pilipczuk. Stomil umiejętnie się bronił i ostatecznie 3 punkty jadą do Olsztyna.

– To był bardzo trudny mecz – przyznał Piotr Głowacki, pomocnik Dumy Warmii:

Dużo walki i mało gry w piłkę z obu stron, drużyna z Suwałk może i miała większe posiadanie piłki ale my graliśmy swoje. Byliśmy zwarci w obronie i wyprowadzaliśmy groźne kontry.

00:00 / 00:00

– Nie zagraliśmy spektakularnie, ale skutecznie – zaznaczał trener Stomilu, Kamil Kiereś:

Kluczem do osiągnięcia celu jest zdobycz punktowa. Nie zagraliśmy pięknego meczu. Mieliśmy w tym meczu szczęście, którego zabrakło nam w poprzednich spotkaniach.

– Wszyscy są rozgoryczeni tą porażką – powiedział z kolei trener Wigier, Artur Skowronek :

Oczywiście, popełniliśmy błędy indywidualne i mieliśmy pecha przy bramce samobójczej, ale mimo tego byłem zadowolony z postawy zawodników. Kontroli nad meczem nie mieli arbitrzy spotkania. Będziemy się odwoływać od sytuacji, w której powinniśmy dostać rzut karny. W takich momentach zabiera się piłkarzom marzenia.

Dzięki wygranej, biało-niebiescy awansowali na miejsce barażowe Nice 1. Ligi. Zawodnicy Kamila Kieresia mają 1 punkt przewagi nad Górnikiem Łęczna, który przegrał swoje spotkanie z Puszczą Niepołomice. Jednocześnie olsztynianie tracą 3 punkty do Pogoni Siedlce, która zajmuje pierwsze premiowane utrzymaniem miejsce.

Redakcja: A. Dybcio

Więcej w Stomil Olsztyn, Wigry Suwałki, Nice 1. Liga
Kamil Kiereś: Wiara jest duża. Stomil Olsztyn powalczy o ligowe punkty z Wigrami Suwałki. RELACJE w Radiu Olsztyn

Trzy kolejki do końca i trzy szanse na to, żeby zdobywać cenne punkty w walce o utrzymanie. Piłkarze 1-ligowego Stomilu pojechali do Suwałk na mecz z...