DZIŚ: 7 °C pogoda dziś
JUTRO: 9 °C pogoda jutro

Stomil Olsztyn przełamał złą passę i zremisował w Grudziądzu z Olimpią

Piłkarze I-ligowego Stomilu Olsztyn zmierzyli się w Grudziądzu z Olimpią remisując 1:1.

W tym sezonie jest to pierwszy punkt zdobyty przez Biało-niebieskich na wyjeździe. Obie bramki padły w pierwszej połowie spotkania. W 13 minucie gola dla Olimpii zdobył Wołodymyr Kowal. W 20 minucie bramkę dla olsztynian strzelił Grzegorz Lech.

W 62 minucie Marcin Kaczmarek z Olimpii Grudziądz nie wykorzystał rzutu karnego. Stomil Olsztyn od 59 minuty spotkania grał z dziesiątkę. Daniel Mikołajewski, który zdobył dwie żółte kartki ostatecznie zobaczył czerwony kartonik i musiał zejść z boiska.

Trener olsztynian Tomasz Asensky pochodzi z Grudziądza, a jego dom znajduje się 300 metrów od stadionu, na którym rozgrywany był mecz. Przed spotkaniem trener zapowiadał, że Biało-niebiescy tanio skóry nie sprzedadzą i tak też się stało. Wcześniej dwukrotnie prowadził Olimpię przeciwko Stomilowi i dwukrotnie zwyciężył. Tym razem Stomil przywozi do Olsztyna 1 punkt.

Po meczu trener olsztynian Tomasz Asensky gratulował swoim zawodnikom.

– Drużyna, która musiała grać o jednego zawodnika mniej nie pękła, utrzymała koncentrację i wywiozła punkt. nasze nadzieje i apetyty były nieco większe, ale kartka wykluczyła jednego z zawodników i nasz plan musiał być trochę zmodyfikowany. Cieszę się, że przywozimy pierwszy punkt w meczy wyjazdowym – podsumował.

00:00 / 00:00

Szkoleniowiec Olimpii Jacek Paszulewicz podkreślał, że Stomil Olsztyn nie był łatwym przeciwnikiem biorąc pod uwagę kto ten zespół prowadzi.

– Jeśli chodzi o mecz to, jakoś to wyglądało, ale szkoda, że tylko jakoś, bo w założeniu była jakość. Mieliśmy szansę, żeby ten mecz skończyć ale zabrakło jakości. Dzisiejszy mecz ja i zawodnicy traktujemy w charakterze porażki – dodał

Obrońca Stomilu Adrian Karankiewicz podkreśla, że przed meczem zawodnicy grali o całą pulę i 3 punkty, ale z przebiegu meczu i czerwonej kartki cieszymy się z 1 punktu.

Także inny obrońca Stomilu Marcel Ziemann cieszy się, że udało się wywalczyć ten punkt i zapunktować na wyjeździe.

Przedmeczowe statystyki obu drużyn

Autor/Redakcja: BSChromy/MŚwiniarki

Więcej w Stomil Olsztyn, Olimpia Grudziądz
Piłkarze Stomilu w Grudziądzu walczą o kolejne ligowe punkty. Relacje ze spotkania z Olimpią na antenie Radia Olsztyn. Zapraszamy po godzinie 17

Piłkarze I-ligowego Stomilu Olsztyn zmierzą się w kolejnym ligowym meczu w Grudziądzu z Olimpią. Rywal jest doskonale znany trenerowi biało-niebieskich - Tomaszowi Asensky'emu, który pochodzi z...