DZIŚ: 15 °C pogoda dziś
JUTRO: 14 °C pogoda jutro

Stomil bez szans w starciu z Wisłą Puławy. Dotkliwa porażka olsztynian

Skończyła się dobra passa piłkarzy drugoligowego Stomilu Olsztyn. Biało-niebiescy przegrali u siebie 0:3 z Wisłą Puławy.

Stomil zaczął fatalnie. Po błędzie obrony, już w 83. sekundzie meczu, piłka trafiła pod nogi niepilnowanego Adriana Paluchowskiego, a doświadczony, 35-letni zawodnik z 4 metrów pokonał Jakuba Mądrzyka. 5 minut później olsztyński bramkarz popełnił fatalny błąd, po którym na 2:0 podwyższył Dominik Banach.

Kiedy wydawało się, że to Stomil będzie strzelał bramki, Wisła znów zszokowała olsztyńską publiczność. W 18. minucie do siatki trafił ponownie Adrian Paluchowski, a chwilę później czerwoną kartkę za krytykowanie sędziów dostał asystent trenera Stomilu – Grzegorz Lech.

W drugiej połowie olsztynianie rozpaczliwie szukali pomysłu na mądrze grających rywali, ale ich ataki były chaotyczne i nie zagroziły bramce gości. Obrońcy Wisły wybijali piłkę z linii bramkowej, a raz uratował ich słupek.

Po 16 meczach bez porażki, biało-niebiescy znaleźli pogromcę. Porażka kosztowała ich również spadek na 3. miejsce w tabeli II ligi. Puławianie z kolei wskoczyli do strefy barażowej.

– Przepraszamy – mówił po meczu trener Stomilu Szymon Grabowski.

00:00 / 00:00

– To bardzo cenne 3 punkty – powiedział z kolei trener Wisły Mariusz Pawlak.

Nasz drugi drugoligowiec – Olimpia Elbląg – bardzo niespodziewanie uległ u siebie rezerwom Zagłębia Lubin 0:1 i ma coraz mniejsze szanse na baraże.

Stomil Olsztyn – Wisła Puławy. Fot. M. Świniarski

Autor: M. Świniarski
Redakcja: K. Piasecka/M. Rutynowski

Więcej w piłka nożna, II liga, Stomil Olsztyn
Kolejna ligowa wygrana. Stomil Olsztyn coraz bliżej awansu

Stomil Olsztyn po raz kolejny z kompletem punktów. Olsztynianie pokonali we Wronkach 11. drużynę tabeli - Lecha II Poznań 3:0. Piłkarze ze stolicy Warmii i Mazur...