Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: -15 °C pogoda dziś
JUTRO: -12 °C pogoda jutro
Logowanie
 

„Stawiamy na zdrowie i ekologię”. W Elblągu Koalicja Obywatelska zaprezentowała program wyborczy

Fot. A.Pastuszka

Zdaniem polityków Koalicji Europejskiej najpierw trzeba zadbać o środowisko, które ma ogromny wpływ na nasze zdrowie. Można to zrobić poprzez zatrzymanie m.in. importu rosyjskiego węgla do Polski.

Rocznie do naszego kraju trafia 20 milionów ton węgla, z czego ponad 13 milionów z Rosji. Kandydaci Koalicji przekonywali też, że należy prowadzić skuteczną walkę ze smogiem poprzez wymianę starych pieców na bardzie ekologiczne systemy ogrzewania. Pilną sprawą jest też zatrzymanie niekontrolowanej wycinki lasów.

Dopiero potem można mówić o regulacji ochrony zdrowia – zaznacza posłanka PO Elżbieta Gelert.

00:00 / 00:00

Senator Jerzy Wcisła, po raz kolejny, odniósł się do budowy kanału żeglugowego przez Mierzeję Wiślaną. Za sprawą tej inwestycji do portu w Elblągu ma wpływać 1,5 miliona ton towarów. Dzięki temu z dróg mogłoby zniknąć 50 tysięcy ciężarówek rocznie. Jak zauważa senator kanał kończy się 2 kilometry przed portem w Elblągu.

To zmienia charakter tej inwestycji. To będzie kanał donikąd

– mówi Jerzy Wcisła.

00:00 / 00:00

Ministerstwo Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej przyznało, że kanał nie będzie prowadził do Elbląga, ponieważ rząd nie może wykonywać inwestycji w porcie należącym do miasta.

 

 

Autor: A.Pastuszka
Redakcja: B.Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Elbląg, PO, Koalicja Obywatelska
Jacek Protas: Nie możemy dać się zaangażować w wyścig szczurów – kto komu da więcej. Nie tędy droga

- Nasze konwencje wyborcze były skromne - podsumował w Porannych pytaniach  trzy weekendowe spotkania poseł Platformy Obywatelskiej Jacek Protas. Szef PO na Warmii i Mazurach zwrócił...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV