Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 23 °C pogoda dziś
JUTRO: 25 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Statystyki przestępstw w regionie. Wiemy gdzie było ich najwięcej

W pierwszym kwartale na Warmii i Mazurach zanotowano 6 775 przestępstw. To dane Urzędu Statystycznego w Olsztynie, bazujące na informacjach z Komendy Głównej Policji.

Wynika z nich, że najwięcej przestępstw dokonano w dużych miastach: w Olsztynie – 1 906 i w Elblągu – 720. W przypadku Olsztyna w zdecydowanej większości są to przestępstwa przeciwko mieniu i gospodarcze, a 1/5 to przestępstwa kryminalne.

W całym województwie warmińsko-mazurskim dominują przestępstwa gospodarcze. Na drugim miejscu są te o charakterze kryminalnym, a następnie drogowe. Biorąc pod uwagę rodzaj przestępstw, najwięcej było przestępstw przeciwko mieniu, następnie przeciwko wiarygodności dokumentów, bezpieczeństwu powszechnemu i bezpieczeństwu w komunikacji (…) Po wyłączeniu największych miast w regionie na prawach powiatu, najwięcej przestępstw odnotowano w powiecie oleckim. Jednak widzimy, że wskaźnik wykrywalności tam jest bliski stu procent

– przekazała Joanna Balcerzak z Urzędu Statystycznego w Olsztynie.

W pierwszych trzech miesiącach tego roku, na Warmii i Mazurach było o 3,5 procent mniej przestępstw, niż w pierwszym kwartale zeszłego roku.

Posłuchaj wypowiedzi

00:00 / 00:00

00:00 / 00:00

Autor: W. Chromy
Redakcja: K. Ośko

Więcej w Elbląg, przestępczość, policja, Olsztyn, przestępstwa, statystyki, przestępstwa gospodarcze
Spróchniała scena została rozebrana. Gdzie stanie nowa?

Mija rok od rozebrania sceny na olsztyńskim Starym Mieście. Jej miejsce miała zająć nowa. Okazuje się, że zostanie ona przeniesiona w inne miejsce. Spróchniałą staromiejską scenę...

Zamknij
RadioOlsztynTV