Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 23 °C pogoda dziś
JUTRO: 25 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Spróchniała scena została rozebrana. Gdzie stanie nowa?

Fot.. D. Grzymska

Mija rok od rozebrania sceny na olsztyńskim Starym Mieście. Jej miejsce miała zająć nowa. Okazuje się, że zostanie ona przeniesiona w inne miejsce.

Spróchniałą staromiejską scenę przy Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej rozebrano, by zbudować w tym miejscu nową. Inwestycja miała powstać jako projekt Olsztyńskiego Budżetu Obywatelskiego.

Jak powiedział Radiu Olsztyn rzecznik olsztyńskiego ratusza Patryk Pulikowski lokalizacja sceny zostanie jednak zmieniona. Nowa stanie na Targu Rybnym przy Wysokiej Bramie, m.in. ze względów konserwatorskich.

W mediach społecznościowych pojawiły się także posty o tym, że to konserwator zabytków nie zgodził się na dotychczasową lokalizację. Bartłomiej Skrago stanowczo zaprzeczył. Dodał, że do konserwatora zabytków wpłynął tylko jeden wniosek dotyczący usytuowania sceny na Targu Rybnym, dlatego nawet nie mógł się odnieść się do starej lokalizacji.

Nowa scena ma być spójna z architekturą Starego Miasta. Na początku sierpnia ma powstać projekt. Potem ogłoszony zostanie konkurs na wyłonienie wykonawcy.

Posłuchaj wypowiedzi

00:00 / 00:00

00:00 / 00:00

Fot.. D. Grzymska

Autor: D. Grzymska
Redakcja: B. Świerkowska-Chromy

Więcej w Olsztyn, Stare Miasto
Olsztyn gospodarzem Targów Żywności Regionalnej, Naturalnej i Tradycyjnej [ZDJĘCIA]

Gotowanie z Karolem Okrasą, degustacje, warsztaty kulinarne dla dzieci oraz wiele innych atrakcji czeka na turystów i mieszkańców Olsztyna. W ten weekend na rynku Starego Miasta...

Zamknij
RadioOlsztynTV