Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 29 °C pogoda dziś
JUTRO: 29 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Start sezonu. Sprawdź sytuację na Szlaku Wielkich Jezior Mazurskich


Z mazurskich portów w sobotę rano pierwsi żeglarze wyruszyli w rejsy – sezon na jeziorach oficjalnie rozpoczęto zaledwie przed tygodniem. Mazurscy ratownicy od rana uczestniczą w akcji technicznej – holują zepsutą łódź.

Sezon na Mazurach oficjalnie rozpoczęto 1 maja. Od tej pory, aż do wakacji, żeglarze będą korzystać z uroków Mazur głównie w weekendy, dopiero pod koniec czerwca na jeziorach ruch znacznie wzrośnie, niezależnie od dnia tygodnia.

W sobotę rano z portu Ekomarina w Giżycku kilka jachtów wyruszyło w rejsy, kamery pokazują, że podobnie jest w wiosce żeglarskiej w Mikołajkach.

– Warunki do żeglowania są dziś mizerne, bo nie ma żadnego wiatru, woda jest gładka jak lustro. Woda ma 10 stopni, a powietrze 11 stopni Celsjusza – mówi dyżurny Mazurskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego, Radosław Wiśniewski.

Natomiast załoga ratowników MOPR w sobotę od rana pomaga w holowaniu łodzi, na której zepsuł się silnik. Ratownicy będą holować łódź z jeziora Kirasjty w kompleksie Mamr na południe szlaku.

 

Autor: PAP (J. Kierwisz-Wojciechowska)
Redakcja: K. Piasecka

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Mazury
Kiedy powstanie Wielka Pętla Mazurska? Wody Polskie ogłosiły przetarg

Wielka Pętla Mazurska to nowa droga wodna na szlaku Wielkich Jezior Mazurskich. Miałaby powstać dzięki połączeniu jezior Tyrkło i Buwełno. O tej koncepcji mówi się już...

Zamknij
RadioOlsztynTV