Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 22 °C pogoda dziś
JUTRO: 21 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Start rundy wiosennej Fortuna 1 Ligi tuż tuż. Przed Stomilem ostatni obóz

Fot. stomilolsztyn.com

To niemal ostatnia prosta w przygotowaniach do rundy wiosennej Fortuna 1 ligi. Piłkarze olsztyńskiego Stomilu po serii spotkań kontrolnych pojechali teraz na kolejny obóz przygotowawczy – tym razem do Nieborowa w Zachodniopomorskiem.

Szkoleniowiec Dumy Warmii Piotr Zajączkowski zabrał ze sobą dwudziestu sześciu zawodników. Z zespołem trenować będzie czterech bramkarzy – Michał Leszczyński, Jakub Kanclerz, Piotr Skiba i testowany zawodnik.

Na pozycji obrońcy sprawdzą się Wiktor Biedrzycki, Mateusz Bondarenko, Janusz Bucholc, Lukas Kuban, Jakub Mosakowski, Jakub Staszak, Jonatan Straus, Serafin Szota i Oleg Tarasenko.

Jeżeli mowa o pomocnikach, chodzi o braci Gancarczyków, Wojciecha Hajdę, Koki Hinokio, Grzegorza Lecha, Erica Molloy’ego, Macieja Pałaszewskiego, Oktawiana Skrzecza i Jakuba Tecława. Do Nieborowa pojechał też nowy nabytek Stomilu Sam van Huffel.

Jeden napastnik jest testowany, a pozostali dobrze znani z boiska – to Artur Siemaszko i Szymon Sobczak. Na obóz nie pojechał Rafał Remisz, który jest kontuzjowany i będzie trenował indywidualnie.

Dodajmy, że w Nieborowie Stomil rozegra trzy sparingi – z Pelikanem Łowicz, Pogonią Grodzisk Mazowiecki i Zniczem Pruszków. Zgrupowanie potrwa do 15 lutego, a Stomil po rundzie jesiennej znajduje się na jedenastym miejscu w tabeli Fortuna 1 Ligi z dorobkiem dwudziestu sześciu punktów.

Posłuchaj relacji Katarzyny Piaseckiej

00:00 / 00:00

 

Autor: K. Piasecka
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Stomil Olsztyn, wyjazd, obóz przygotowawczy
Młodzieżowy reprezentant Polski wypożyczony z Wisły Kraków do Stomilu

Dwudziestojednoletni Serafin Szota został zawodnikiem Stomilu Olsztyn. Obrońcę wypożyczono z krakowskiej Wisły. To środkowy obrońca, wychowanek klubu Start Namysłów. Ma na swoim koncie dwadzieścia osiem występów...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV