Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 24 °C pogoda dziś
JUTRO: 23 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Starosta elbląski o inwestycjach w powiecie. Posłuchaj Porannych Pytań

Fot. J. Sulecki

Rok 2023 w powiecie elbląskim minął pod znakiem inwestycji. Jak powiedział na antenie Radia Elbląg starosta powiatu Maciej Romanowski – trzy najważniejsze dotyczyły Pasłęka.

Udało się pozyskać środki na największą inwestycję w historii powiatu – 17 milionów złotych na termomodernizację Zespołu Szkół w Pasłęku. – Druga inwestycja to budowa hali widowiskowo-sportowej na 13 milionów złotych w Zespole Szkół Ekonomicznych i Technicznych. I kolejna – w  szpitalu powiatowym w Pasłęku – powiedział Maciej Romanowski.

Starosta elbląski dodał także, że w najbliższych miesiącach w w zakładzie opiekuńczo-leczniczym planowane jest zwiększenie liczby łóżek .

W 2023 roku w powiecie elbląskim udało się także zwiększyć siatkę połączeń pasażerskich. – Mowa o funduszu rozwoju przewozów autobusowych z którego skorzystali mieszkańcy powiatu. Przed kilkoma laty był to budżet na poziomie 1,5 miliona złotych. Przed rokiem wynosił około 5 milionów złotych – tylko w powiecie elbląskim. Z kolei w 2024 roku wzrośnie do 7 milionów. Te pieniądze zostaną rozdzielone przez 4 firmy przewozowe. To łącznie ponad milion wozokilometrów. Połączenia obejmą linie we wszystkich gminach powiatu – mówił starosta.

Posłuchaj rozmowy Jana Suleckiego

00:00 / 00:00

Autor: J. Sulecki
Redakcja: A. Niebojewska

Więcej w Poranne Pytania, powiat elbląski
Nowa kurator Jolanta Skrzypczyńska: jestem za wolnością, którą akceptuje dane środowisko

Od poniedziałku obowiązki Warmińsko-Mazurskiego Kuratora Oświaty przejmuje Jolanta Skrzypczyńska. Z nową kurator rozmawiał Krzysztof Kaszubski w Porannych Pytań Radia Olsztyn. Jolanta Skrzypczyńska od 43 lata pracuje...

Zamknij
RadioOlsztynTV