Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 13 °C pogoda dziś
JUTRO: 23 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Staroście kętrzyńskiemu grożono śmiercią. Policja poszukuje nadawcy wiadomości

Starostwo Powiatowe w Kętrzynie. Fot. Łukasz Węglewski

Kętrzyńska policja otrzymała zgłoszenie o groźbach karalnych kierowanych do starosty Michała Kochanowskiego. Ktoś wysłał mu na służbową skrzynkę mailową wiadomość, w której aż pięciokrotnie groził mu śmiercią.

– Treść maila sugeruje, że namawiamy do segregacji sanitarnej i do procedury szczepień. W swojej wymowie jest wulgarny i niecenzuralny – powiedział Radiu Olsztyn starosta kętrzyński.

Aspirant Ewelina Piaścik – oficer prasowy komendanta powiatowego policji w Kętrzynie potwierdza, że do tamtejszej komendy wpłynęło zawiadomienie o groźbach pod adresem starosty Kochanowskiego.

Kętrzyńscy policjanci przyjęli zawiadomienie o groźbach karalnych, które otrzymał 11 stycznia starosta kętrzyński. Starosta nie złożył wniosku o ściganie sprawcy tych gróźb, ponieważ – jak zaznaczył – gróźb tych się nie obawia.

00:00 / 00:00

Mimo wszystko – jak dodała aspirant Ewelina Piaścik – treść maila została przesłana do policyjnego Wydziału Walki z Cyberprzestępczością.

Zdaniem starosty e-maila napisał ktoś niepoczytalny, kto próbuje w ten sposób prowadzić rozmowę na temat pandemii. Wcześniej w rozmowie z Radiem Olsztyn Michał Kochanowski wyraził nadzieję, że służby szybko ustalą nadawcę tej wiadomości.

Jak nieoficjalnie dowiedziało się Radio Olsztyn, e-maila podobnej treści miał otrzymać burmistrz innego miasta w województwie warmińsko-mazurskim.

Autor: W.Chromy
Redakcja: Ł.Węglewski

 

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Kętrzyn, starosta kętrzyński, Starostwo Powiatowe w Kętrzynie
Policyjny pościg za cysterną na mleko. Kierowca był kompletnie pijany

Ponad 3 promile alkoholu miał kierowca cysterny przewożącej mleko, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej w okolicach Reszla. Po brawurowej ucieczce 28-latek wpadł na policyjnej...

Zamknij
RadioOlsztynTV