Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 2 °C pogoda dziś
JUTRO: 2 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Policyjny pościg za cysterną na mleko. Kierowca był kompletnie pijany

Fot. policja

Ponad 3 promile alkoholu miał kierowca cysterny przewożącej mleko, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej w okolicach Reszla. Po brawurowej ucieczce 28-latek wpadł na policyjnej blokadzie drogi.

O cysternie na mleko, która jedzie całą szerokości drogi i wjeżdża na pobocza, powiadomił telefonicznie jeden z kierowców. Wysłany na miejsce patrol zauważył cysternę na wysokości wsi Robawy w gminie Reszel.

Policjanci próbowali zatrzymać cysternę do kontroli drogowej, ale kierowca przyspieszył i zaczął uciekać lokalnymi drogami wykonując przy tym niebezpieczne manewry – relacjonuje aspirant Ewelina Piaścik z kętrzyńskiej policji.

00:00 / 00:00

Uciekający kierowca jechał ulicami Reszla, a następnie skierował się w stronę Korsz. Policyjny pościg trwał kilka kilometrów. Poskutkowała dopiero blokada ustawiona na wysokości miejscowości Gudniki. Na jej widok uciekinier zatrzymał cysternę.

Według policji mężczyzna był kompletnie pijany. Badanie wykazało ponad 3 promile alkoholu w jego organizmie.

Mężczyzna tłumaczył, że alkohol pił podczas jazdy. Funkcjonariusze znaleźli w kabinie pojazdu pustą butelkę po wódce

– powiedziała aspirant Piaścik.

Jak się okazało, na początku roku mężczyzna stracił uprawnienia do kierowania pojazdami. 28-latka zatrzymano. Cysternę przekazano innej osobie. Kierowca stanie przed sądem. Za to, że nie zatrzymał się do kontroli drogowej dodatkowo grozi mu kara do 5 lat więzienia.

Fot. policja

Autor: B. Gajlewska
Redakcja: B. Świerkowska-Chromy

 

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Reszel, Kętrzyn, kierowca, pijany kierowca
Tragiczny wypadek koło Olsztyna. Nie żyje 29-latek

Policja ustala okoliczności tragicznego wypadku na trasie Butryny-Nowa Kaletka na drodze wojewódzkiej 598. Ze wstępnych ustaleń wynika, że w nocy kierujący bmw, z nieznanych przyczyn, na...

Zamknij
RadioOlsztynTV