Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 12 °C pogoda dziś
JUTRO: 14 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Stany wód w rejonie Zalewu Wiślanego nadal utrzymują się w strefie wysokiej

Fot. Mira Stankiewicz

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej nie ponowił ostrzeżeń hydrologicznych z powodu cofki wywołanej sztormem na Bałtyku i silnym wiatrem.

Stany wód na Żuławach wciąż utrzymują w strefie wysokiej. Zagrożone miejsca są kontrolowane przez zespoły techniczne Wód Polskich. Sprawdzane są wały przeciwpowodziowe pod kątem uszkodzeń spowodowanych przez zwierzęta – tłumaczy Bogusław Pinkiewicz, rzecznik Wód Polskich w Gdańsku:

Służby Wód Polskich nie znalazły żadnych miejsc, gdzie występowałoby zagrożenie powodziowe. Poprawiono też część miejsc, gdzie zauważono ślady aktywności bobrów, żeby zapobiec dalszemu pogarszaniu się sytuacji. Jak na razie nie zauważamy żadnego powodu do niepokoju. Sytuacja jest stabilna.

00:00 / 00:00

W miejscach bytowania bobrów zostały wykonane naprawy, innych zagrożeń nie stwierdzono – tłumaczy Bogusław Pinkiewicz.

Punkty pomiarowe na Zalewie Wiślanym i ujściach rzek wskazują poziom około 550 centymetrów. W głębi lądu na Nogacie czy rzece Elbląg jest to wciąż powyżej 560 centymetrów. To oznacza, że spiętrzona woda wciąż nie opadła.

Autor: M. Stankiewicz
Redakcja: M. Rutynowski

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w rzeka, stan wód, przekroczenie uprawenień
Zagrożenie powodziowe na Żuławach. Wody kilku rzek przekroczyły stan ostrzegawczy

Poziom wód na Żuławach przekroczył na trzech rzekach stany ostrzegawcze. Na Zalewie Wiślanym i rzece Elbląg utrzymuje się stan wysoki, z tendencją do wzrostu. Zagrożenie powodziowe...

Zamknij
RadioOlsztynTV