Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 14 °C pogoda dziś
JUTRO: 16 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Sprawdź zmiany na drogach krajowych przed Dniem Wszystkich Świętych

Fot. A. Podbielska

 

W związku ze spodziewanym wzmożonym ruchem w okresie Wszystkich Świętych GDDKiA nie przewiduje znaczących zmian w organizacji ruchu w sąsiedztwie cmentarzy na drogach krajowych. Mogą być natomiast zmiany na drogach krzyżujących się z krajówkami – na DK 16, 65 i 57.

Na DK 16 w Iławie – z ulicy Ostródzkiej nie będzie można skręcić w drogę biegnącą wzdłuż cmentarza, natomiast w Kosewie i Mikołajkach w sąsiedztwie cmentarzy będzie zakaz zatrzymywania się.

Na półkilometrowych odcinkach DK 65 Ślepie – Gąski oraz od granicy państwa do Gołdapi zostanie wprowadzone ograniczenie prędkości do 50 km/h i zakaz zatrzymywania się po obu stronach drogi.

W Kowalach Oleckich na tej samej trasie w sąsiedztwie cmentarza będzie zakaz zatrzymywania się.

Natomiast na DK 57 w Szczytnie, w sąsiedztwie cmentarza w związku z czasowym otwarciem ul. Mazurskiej ruchem będą kierowali policjanci.

Na stronie internetowej www.gddkia.gov.pl, w zakładkach serwis dla kierowców oraz mapa kamer monitorujących, można na bieżąco sprawdzać sytuację na drogach. Są tam obrazy rejestrowane przez kamery oraz aktualne odczyty stacji meteorologicznych.

Informacje o utrudnieniach w ruchu i warunkach na drogach krajowych można też uzyskać pod ogólnopolskim numerem infolinii GDDKiA 19 111.

 

Autor: K. Kantor
Redakcja: K. Piasecka

 

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w GDDKiA, ruch
Przetargi na kolejne obwodnice unieważnione. Powodem m.in. braki w dokumentacji i zbyt wysoka cena

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad unieważniła postępowanie przetargowe na wykonanie studium techniczno-ekonomiczno-środowiskowego dla obwodnicy Pisza w ciągu DK 58 i DK 63. Jak poinformował rzecznik...

Zamknij
RadioOlsztynTV