Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 0 °C pogoda dziś
JUTRO: -2 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Spore utrudnienia w ruchu w Ełku. Trwają remonty

Fot. M. Zbrożek

Ełk zamienił się w jeden wielki plac budowy. Przebudowywana jest obwodnica miasta, rozpoczęły się prace przy budowie Rail Baltici, powstaje także druga część tzw. malej obwodnicy.

To wszystko powoduje duże utrudnienia w ruchu w różnych częściach miasta. Od kilku tygodni trwa przebudowa ul. Grajewskiej – części obwodnicy miasta. Kierowcy jeżdżą tylko jedną nitką drogi, co powoduje spore korki. Z powodu prac przy budowie linii kolejowej Rail Baltica do 30 kwietnia zamknięte zostało przejście dla pieszych przez tory między ulicami Sikorskiego i Witosa. Piesi mogą korzystać z przejścia w okolicach ulicy Łukasiewicza. Budowa małej obwodnicy miasta spowodowała z kolei zamknięcie ulicy Norwida na odcinku od Cmentarnej do Matejki.

To dopiero początek komunikacyjnego armagedonu w Ełku. Wkrótce zostanie zamknięty przejazd przez tory na ulicy Sikorskiego, a później wiadukt kolejowy na Suwalskiej.

Posłuchaj relacji Małgorzaty Zbrożek

00:00 / 00:00

Autor: M. Zbrożek
Redakcja: K. Ośko

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Ełk, remont
Ponad tysiąc uchodźców w Ełku. Najwięcej z Charkowa i Kijowa

W Ełku przebywa około 1200 uchodźców z Ukrainy. Zdecydowana większość z nich otrzymała już numer PESEL. W ełckim ratuszu nadano PESEL 1043 osobom z czego 507...

Zamknij
RadioOlsztynTV