Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 2 °C pogoda dziś
JUTRO: 2 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Specjalne naklejki zwiększają bezpieczeństwo na przejazdach

Specjalna Żółta Naklejka PKP. Fot. www.plk-sa.pl

Gdy dochodzi do niebezpiecznego zdarzenia na przejeździe kolejowo-drogowym, nie zawsze wiadomo, jak się zachować. Dlatego od 2018 roku każdy przejazd kolejowy w Polsce, zarządzany przez PKP Polskie Linie Kolejowe posiada indywidualny numer identyfikacyjny.

Specjalna Żółta Naklejka jest dodatkowym oznakowaniem, które ułatwia działanie służb ratunkowych – wyjaśnia dyrektor zakładu linii kolejowych PKP PLK w Olsztynie Krzysztof Wałdowski.

00:00 / 00:00

Łącznie na przejazdach kolejowych pojawiło się 14 tysięcy takich naklejek. Tylko w ciągu pierwszego roku od wprowadzenia Żółtej Naklejki 165 razy został wstrzymany lub ograniczony ruch pociągów po telefonie z podaniem numeru przejazdu, na którym było zagrożenie życia lub ryzyko innej tragedii.

Od początku roku w Polsce doszło do 156 wypadków i kolizji na przejazdach kolejowych. 27 osób zostało ciężko rannych, a 53 zginęły.

Chcąc ograniczyć liczbę niebezpiecznych zdarzeń w pobliżu torowisk PKP PLK rusza z kolejną odsłoną Kampanii Bezpieczny Przejazd – „Szlaban na ryzyko!”

Autor: I.Malewska
Redakcja: Ł.Węglewski

 

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w PKP, bezpieczeństwo, kolej, przejazd kolejowy
Ostrzeżenie przed gołoledzią na Mazurach!

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie przed oblodzeniem dla Mazur. Ostrzeżenie obejmuje trzy powiaty: ełcki, gołdapski i olecki. Synoptycy ostrzegają, że po opadach mokrego śniegu...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV