Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 0 °C pogoda dziś
JUTRO: 2 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Specjaliści z całej Polski rozmawiają w Olsztynie o chorobach płuc i serca. „Potrzebne jest holistyczne podejście do pacjenta”

Fot. A.Skrago

Pacjent powinien być leczony kompleksowo, a na schorzenia nie można patrzeć oddzielnie – przekonują uczestnicy zorganizowanej w Olsztynie Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej.

Spotkanie odbywa się pod hasłem „Pulmonologiczno-kardiologiczne przypadki kliniczne”.

Choroby płuc i serca często występują razem, dlatego zależało nam na interdyscyplinarnym spotkaniu i zaproszeniu specjalistów z różnych dziedzin – wyjaśnia organizator konferencji dr Stanisław Ejdys.

W tym roku przyjechali eksperci z całej Polski m.in. Lublina, Gdańska i Warszawy. Są z nami specjaliści wysokiej klasy. Są to bardzo ważne zagadnienia, a problem związany z chorobami układu krążenia w znacznym stopniu dotyka naszego regionu.

Jak podkreśla profesor Anna Doboszyńska z Katedry Pulmonologii UWM, założenie spotkania ekspertów jest takie, że lekarze różnych dziedzin powinni ze sobą ściśle współpracować, bo potrzebne jest holistyczne podejście do pacjenta.

Mowa jest m.in. o współistnieniu chorób płuc i serca, ryzyku palenia tytoniu, a także technikach inhalacji i wykonywania badania spirometrycznego. Konferencja składa się z wykładów i warsztatów. Patronem medialnym wydarzenia jest Radio Olsztyn.

Fot. A.Skrago

Fot. A.Skrago

Autor: A.Skrago
Redakcja: B.Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w zdrowie, lekarz, konferencja, płuca, specjaliści
„Miasto i wieś nie są już odrębnymi światami”. Naukowcy rozmawiają w Olsztynie o relacjach zrównoważonego rozwoju

Rozwój małych miast jest ściśle powiązany z rozwojem terenów wiejskich. To jeden z wniosków płynących z konferencji "Miasto - Wieś, relacje zrównoważonego rozwoju" zorganizowanej na olsztyńskim...

Zamknij
RadioOlsztynTV