Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 13 °C pogoda dziś
JUTRO: 24 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Spada liczba zakażeń koronawirusem w Polsce. W ciągu doby nie było też przypadków śmiertelnych

Fot. Adobe Stock

Ministerstwo zdrowia poinformowało o 221 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem. Nie było wśród nich mieszkańców województwa warmińsko-mazurskiego. W ciągu ostatniej doby nie odnotowano przypadków śmiertelnych.

Od wczoraj wyzdrowiało 324 chorych na COVID-19. Dotychczas w Polsce potwierdzono 23 376 przypadków zakażenia koronawirusem. Od początku epidemii zmarło 1 051 zakażonych osób, a wyzdrowiało 11 016 chorych.

Na Warmii i Mazurach od początku pandemii obecność wirusa SARS-Cov-2 potwierdzono u 179 mieszkańców, 151 osób wyzdrowiało, jedna zmarła. W regionie ostatnie zakażenie zakażenia odnotowano 26 maja i dotyczyły 4 mieszkańców powiatu giżyckiego.

Jak podał rano resort zdrowia testy laboratoryjne potwierdziły obecność patogenu u 178 osób z województwa śląskiego, 14 osób z województwa dolnośląskiego, 11 osób z województwa opolskiego, 5 osób z województwa świętokrzyskiego, 4 osób z województwa małopolskiego, 4 osób z województwa zachodniopomorskiego, 3 osób z województwa podlaskiego i 2 osób z województwa lubuskiego.

Redakcja: B.Świerkowska-Chromy za MZ

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w zakażenie, koronawirus, SARS-Cov-2
Weź udział w konkursie i wygraj fantastyczne nagrody z okazji Dnia Dziecka

Jak dzisiaj wygląda superbohater? Nie ma obcisłego kombinezonu, tylko wojskowy mundur. I nie goni złoczyńców, tylko walczy z epidemią COVID-19. Od początku epidemii żołnierze z Wojsk...

Zamknij
RadioOlsztynTV