Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 11 °C pogoda dziś
JUTRO: 22 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Śmiertelny wypadek w lunaparku w Szczytnie. Sąd złagodził wyrok

Zdjęcie jest ilustracja do tekstu. Fot. fotolia.pl

Sąd Okręgowy w Olsztynie złagodził do 1 roku karę pozbawienia wolności wobec Jacka T. oskarżonego o narażenie na niebezpieczeństwo utraty życia osoby dorosłej i nieumyślne spowodowanie śmierci 9-letniego chłopca, który zmarł w wyniku wypadku na karuzeli w wesołym miasteczku w Szczytnie. Wyrok w tej sprawie jest prawomocny.

2 lipca 2018 r. w lunaparku w Szczytnie chłopiec razem z wujkiem postanowili skorzystać z karuzeli typu Break Dance. Niedługo po uruchomieniu karuzeli pod ich gondolą pękło połączenie spawne na ramieniu krzyżaka, powodując przechylenie gondoli i wypadnięcie obu pasażerów. Chłopiec w wyniku tego upadku doznał obrażeń, w wyniku których zmarł.

Właściciel lunaparku Jacek T. został w 2021 roku osądzony i skazany na rok i 6 miesięcy pozbawienia wolności. Teraz sąd odwoławczy zmienił zaskarżony wyrok pierwszej instancji. Złagodził Jackowi T. karę pozbawienia wolności do 1 roku oraz uchylił orzeczony wobec niego zakaz prowadzenia działalności gospodarczej związanej z branżą rozrywkową z użyciem urządzeń mechanicznych.

Autor: J. Golon
Redakcja: A. Niebojewska

Minął rok od tragedii w lunaparku w Szczytnie. Kto odpowie za śmierć 9-latka?

Śledczy badają okoliczności śmierci 9-latka. Chłopiec zginął w lunaparku

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w sąd, wypadek, szczytno, wyrok
Jest wyrok ws. brutalnego zabójstwa w Korpelach

25 lat więzienia - taki wyrok Sądu Okręgowego w Olsztynie usłyszał Marek S. oskarżony o brutalne zabójstwo 66-latka. Do zdarzenia doszło w marcu tego roku w...

Zamknij
RadioOlsztynTV