Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 2 °C pogoda dziś
JUTRO: 13 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Minął rok od tragedii w lunaparku w Szczytnie. Kto odpowie za śmierć 9-latka?

Fot. M. Lewiński

Mija rok od tragedii, do której doszło w obwoźnym lunaparku, który feralnego dnia zatrzymał się w Szczytnie. Podczas przejażdżki na karuzeli typu break danser zginął 9 latek.

Prawdopodobnie doszło do pęknięcia mocowań gondoli, w której znajdował się chłopiec, ta przechyliła się i dziecko kilka razy uderzyło głową w platformę. Przyczyną śmierci był rozległy uraz czaszkowo-mózgowy.

Właśnie mija rok od tych tragicznych wydarzeń, ale do tej pory nikt nie odpowiedział za śmierć dziecka. Prokuratura cały czas czeka na opinię biegłego z biura ekspertyz sądowych w Katowicach, który ma określić ewentualne błędy przy sprawdzaniu stanu technicznego urządzenia – informuje prokurator Krzysztof Batycki z prokuratury rejonowej w Szczytnie:

Postępowanie to zostało przedłużone, właśnie ze względu na konieczność uzyskania opinii biegłego, która ma określić błędy w procesie sprawdzania stanu technicznego tej karuzeli.

00:00 / 00:00

9-latek podczas zabawy na karuzeli był pod opieką wujka. Mężczyźnie nic się nie stało. Postępowanie od początku prowadzone jest w sprawie, a nie przeciwko konkretnym osobom.

Mamy informacje, że obwoźny lunapark cały czas działa.

 

Autor: K. Grabowska
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w śmierć, wypadek, szczytno, wesołe miasteczko, lunapark
Sarny na drogach. Dzikie zwierzęta spowodowały trzy wypadki w okolicach Szczytna

Do trzech  wypadków spowodowanych  przez  sarny doszło w czasie minionego weekendu na drogach w okolicach Szczytna. Pierwsze zdarzenie miało miejsce na trasie Szczytno-Olszyny. Jadący Fordem 35-latek...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV