Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 25 °C pogoda dziś
JUTRO: 26 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Kierowca, który wjechał w wózek z bliźniętami prawomocnie skazany

Fot. policja

Sąd Okręgowy w Olsztynie utrzymał w mocy wyrok skazujący na karę 4,5 roku więzienia kierowcę oskarżonego o potrącenie na chodniku bliźniąt w wózku. Jedno dziecko zmarło w szpitalu, drugie zostało ciężko ranne.

Do tego tragicznego wypadku doszło przed dwoma laty w Szczytnie. Kierujący sportowym mustangiem Adam D. – próbując ominąć inne auto po manewrze wyprzedzania – uderzył w wózek z bliźniakami, który prowadziła babcia. Jeden z chłopców zmarł, drugi dziś jest kaleką.

Sąd w Olsztynie po zapoznaniu się z uzasadnieniem wniesionych apelacji utrzymał wyrok szczycieńskiego sądu w mocy. Adam D. został skazany na 4,5 roku więzienia, zakaz prowadzenia pojazdów na 6 lat. Ma też zapłacić poszkodowanej rodzinie 100 tysięcy złotych.

Obrońca rodziny mecenas Marta Moritz-Budny, która w swoje apelacji wnosiła o podwyższenie kary, komentując dzisiejszy wyrok podkreślała, że żaden nie wróci życia Kubie i zdrowia Bartkowi.

00:00 / 00:00

Matka chłopców Beata Pieczyńska – pomimo upływu czasu – nie pogodziła się z tragedią. Codziennie mija miejsce wypadku i w myślach wraca do tego, co wydarzyło się w kwietniu 2020 roku.

00:00 / 00:00

Na rozprawie nie stawił się dziś Adam.D. Jego obrońcy, którzy apelowali o powtórzenie procesu, złagodzenie wyroku lub zawieszenie go, nie chcieli rozmawiać z mediami.

Fot. P. Getka

Fot. P. Getka

Fot. P. Getka

Autor: K. Grabowska
Redakcja: A. Niebojewska

„Strata”. Posłuchaj reportażu Anny Minkiewicz-Zaremby

Zmarło jedno z bliźniąt potrąconych przez pirata drogowego w Szczytnie. Lekarze walczą o życie drugiego chłopca

Kierowca mustanga potrącił kobietę z dziećmi. Półtoraroczne bliźnięta w stanie ciężkim trafiły do szpitala

Więcej w sąd, wypadek, szczytno, wyrok, ważne, video, uwaga, pilne
Ruszył proces apelacyjny w sprawie tragicznego wypadku w Szczytnie

Przed sąd wróciła sprawa tragicznego wypadku, do którego doszło w kwietniu 2020 roku w Szczytnie. Kierowca sportowego auta, przekraczając prędkość, wjechał w wózek z bliźniętami, który...

Zamknij
RadioOlsztynTV