Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 1 °C pogoda dziś
JUTRO: 3 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Śmiertelny wypadek koło Ostródy na drodze wojewódzkiej 542 i zderzenie trzech aut na krajowej 16

Fot. policja

Tragiczny wypadek na trasie wojewódzkiej numer 542. Między Wróblami a Gierzwałdem osobowe bmw wypadło z trasy i uderzyło w drzewo.

Na miejscu zginął 24-letni kierowca, który sam podróżował autem. Okoliczności tragicznego wypadku badają teraz policjanci pod nadzorem prokuratora.

Około południa na wysokości Starych Jabłonek między Olsztynem a Ostródą zderzyły się trzy osobowe auta. To droga krajowa numer 16, jedna z najważniejszych arterii Warmii i Mazur. Wstępnie wiadomo, że dwie osoby zostały ranne. W miejscu wypadku krajowa 16 jest częściowo zablokowana. Wprowadzono ruch wahadłowy dla pojazdów osobowych, pojazdy ciężarowe zawracane są do Węzła Olsztyn Zachód. Utrudnienia mogą potrwać nawet do godziny 15.

Policjanci przywrócili natomiast częściowo ruch na trasie krajowej numer 58 między Olsztynkiem a Szczytnem.  W Olsztynku na ulicy Mierkowskiej na przejeździe kolejowym zepsuła się ciężarówka. Początkowo droga była całkowicie zablokowana, teraz już udostępniony jest jeden pas ruchu.

Ruch przywrócono także na drodze krajowej numer 22, gdzie wczesnym rankiem doszło do wypadku. W Szopach na odcinku Elbląg-Malbork zderzyły się dwa samochody osobowe: opel astra i bmw. Jedna osoba jest ranna.

 

Autor: P. Karpiszen
Redakcja: B. Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w kierowca, Gierzwałd, Rychnowo
Samochód wjechał pod szynobus relacji Giżycko-Olsztyn. Kierowca o własnych siłach opuścił pojazd

Odblokowana jest już trasa kolejowa z Giżycka do Olsztyna. Około 6:30 na przejeździe kolejowym między Giżyckiem a Wilkasami w pobliżu stacji Niegocin osobowe auto zderzyło się...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV