Smaczne targi na Starym Mieście w Olsztynie. Gościem Karol Okrasa
W Olsztynie rozpoczęła się najsmaczniejsza impreza tego lata, czyli „Targi żywności regionalnej, naturalnej i tradycyjnej”.
Wokół starego ratusza rozstawili się lokalni producenci żywności, kosmetyków oraz rękodzielnicy.
W programie także strefa animacji dla dzieci, występy artystyczne oraz gotowanie na żywo ze znanym polskim kucharzem Karolem Okrasą.
Wśród lokalnych producentów jest Jarosław Flis, właściciel zakładu wędliniarskiego Flis-Pol w Miłomłynie.
Tradycyjna żywność regionalna to pieczołowicie odtworzone produkty i dania – mówi Krystyna Ziejewska, właścicielka restauracji Gęsia Chata w Iławie.
Mimo deszczu na starym mieście pojawiło się wielu koneserów regionalnych produktów i potraw.
Podczas targów rozstrzygnięty będzie konkurs „Dziedzictwo kulinarne Warmii i Mazur”. Zwycięzcy powalczą o Perlę w rozgrywkach krajowych.
Autor: D. Grzymska
Redakcja: A. Niebojewska














![Boże Ciało w Olsztynie. Ulicami miasta przeszły procesje [zdjęcia] Boże Ciało w Olsztynie. Ulicami miasta przeszły procesje [zdjęcia]](https://radioolsztyn.pl/wp-content/themes/ronew/loadimg.php?src=https%3A%2F%2Fradioolsztyn.pl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2026%2F06%2FBoze-Cialo-3.jpg&q=95&w=30&h=30&zc=1&s=1&f=4,-6|3,3)
















