Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 27 °C pogoda dziś
JUTRO: 26 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Słuchacze pytają o sens remontowania Sielskiej. Prezydent Olsztyna odpowiada

Zaczął się remont ulicy Sielskiej w Olsztynie, fot. D. Grzymska

„W pierwszej kolejności remontujemy drogi krajowe, na które jest dofinansowanie” – powiedział Radiu Olsztyn prezydent Olsztyna Piotr Grzymowicz. Wypowiedź jest pokłosiem telefonów do naszej rozgłośni w związku z modernizacją odcinka ul. Sielskiej, która ruszyła od wtorku.

Mieszkańcy denerwują się, że w Olsztynie jest więcej ulic, które bardziej potrzebują remontu, niż ul. Sielska. Prezydent Grzymowicz odpowiada, że jest to ostatni odcinek większego projektu, który rozpoczął się w 2012 roku i dostał dofinansowanie z budżetu państwa.

00:00 / 00:00

Remontu doczeka się odcinek od skrzyżowania z Armii Krajowej i Schumana do skrzyżowania z ulicą Kapitańską. Do weekendu zwężona będzie prawa jezdnia prowadząca od centrum do Dajtek. W trakcie Green Festivalu droga będzie dostępna na całej szerokości. Po imprezie samochody zostaną puszczone tylko jedną jezdnią w obu kierunkach – prowadzącą od Dajtek do centrum, czyli bliżej torów kolejowych. Następnie to ona zostanie wyremontowana, a ruch przeniesiony na jezdnię od strony plaży. Na ulicy Sielskiej zostaną wymienione krawężniki i asfalt. Wyremontowany będzie też chodnik od strony torów kolejowych.

Za rok i w kolejnych latach czeka nas niemal równoczesny remont ulic: Pieniężnego, Wyszyńskiego, Leonharda, Partyzantów i Towarowej. Olsztyński ratusz już teraz opracowuje plan, który ma zapobiec korkowaniu się miasta – mówi wiceprezydent Ryszard Kuć.

00:00 / 00:00

Remont ulicy Sielskiej potrwa do września.

Posłuchaj relacji Doroty Grzymskiej.

00:00 / 00:00

Zaczął się remont ulicy Sielskiej w Olsztynie, fot. D. Grzymska

Zaczął się remont ulicy Sielskiej w Olsztynie, fot. D. Grzymska

Zaczął się remont ulicy Sielskiej w Olsztynie, fot. D. Grzymska

(DGrzym/as)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w remont, Piotr Grzymowicz, ulica, modernizacja
Olsztyńskie torowisko będzie ponownie naprawiane

Jedna naprawa już była, teraz będzie kolejna, a może nawet kilka. W ubiegły weekend na torach w okolicy ulic Sikorskiego, Tuwima i Płoskiego w Olsztynie wykonawca...

Zamknij
RadioOlsztynTV