Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 19 °C pogoda dziś
JUTRO: 21 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Śledztwo w sprawie Pawła J. i Romualda C. z Olsztyna zakończone

Prokuratura Okręgowa w Białymstoku

W ciągu dwóch tygodni były dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg i Mostów w Olsztynie Paweł J. oraz przedsiębiorca budowlany z Olsztyna Romuald C. usłyszą decyzję prokuratora okręgowego w Białymstoku.

– Dzisiaj śledztwo zostało zamknięte i prokurator ma 2 tygodnie na podjęcie decyzji – potwierdził Radiu Olsztyn rzecznik tej prokuratury Adam Kozub:

00:00 / 00:00

Częściowe umorzenie dotyczy jedynie przedsiębiorcy z Kołobrzegu, który w Olsztynie kupił od miasta kilka działek za 3 miliony złotych i prowadził tu inwestycje budowlane. W śledztwie ustalono, że Romuald C. z Olsztyna, w zamian za korzyść majątkową od kołobrzeskiego przedsiębiorcy, podjął się pośrednictwa w uzyskaniu pozytywnych decyzji w urzędzie miasta.

Natomiast byłemu dyrektorowi Miejskiego Zarządu Dróg i Mostów w Olsztynie Pawłowi J. postawiono zarzut niedopełnienia obowiązków poprzez poświadczenie nieprawdy w dokumentach dotyczących realizacji jednego z kontraktów budowlanych. Miał nie naliczyć kary umownej w wysokości ponad 136 tysięcy złotych pomimo niezakończenia przez wykonawcę prac w terminie.

Cała trójka została aresztowana przez funkcjonariuszy CBA 12 października ubiegłego roku i po przesłuchaniach wypuszczona za poręczeniem majątkowym. (as)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w sledztwo, jaszczuk
Śledztwo w sprawie Term Warmińskich przedłużone

Prokuratura Rejonowa w Białymstoku po raz kolejny przedłużyła śledztwo w sprawie nieprawidłowości przy budowie "Term Warmińskich" - tym razem do 19 lipca. Zastępca prokuratora rejonowego Dorota...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV