Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 16 °C pogoda dziś
JUTRO: 16 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Śledztwo w sprawie Helpera przeniesione do Białegostoku

Fot. Anna Minkiewicza-Zaremba

Śledztwo w sprawie olsztyńskiego stowarzyszenia Helper zostało przeniesione do Białegostoku – poinformował Radio Olsztyn prokurator Jerzy Duniec.

Olsztyńscy śledczy badali, czy stowarzyszenie prowadzone przez żonę byłego agenta CBA i byłego posła PiS właściwie rozliczyło publiczne dotacje na pomoc osobom niepełnosprawnym. Wątpliwości dotyczą kilkunastu milionów złotych. Sprawa jest kontrowersyjna.

Posłanka PiS Iwona Arent zarzucała olsztyńskim prokuratorom działanie w złej wierze, natomiast szefowa stowarzyszenia HELPER przekonywała, że wszystkie dotacje rozliczyła prawidłowo. Teraz wyjaśnieniem tych wszystkich wątpliwości zajmą się śledczy z prokuratury regionalnej w Białymstoku.

Jak tłumaczy prokurator Jerzy Duniec, przeniesienie śledztwa jest decyzją prokuratury regionalnej, wynikającą z wprowadzonych w marcu zmian w strukturze prokuratur.

00:00 / 00:00

Białostoccy śledczy nie podają, kiedy postępowanie może się zakończyć, ale raczej nie stanie się to w tym roku.

(piedz/as)

ZOBACZ TAKŻE

Przeczytaj poprzedni wpis:
Wystraszyła się łysego męża?

Olsztyńscy policjanci ukarali mandatem kobietę, która zadzwoniła do komendy z prośbą o interwencję. Funkcjonariusze pojechali do mieszkania kobiety, która powiedziała, że boi się swojego męża -...

Zamknij
RadioOlsztynTV