DZIŚ: 2 °C pogoda dziś
JUTRO: 4 °C pogoda jutro

Słaby początek roku AZS-u. Akademicy przegrywają w Warszawie 0:3

Bez punktu wracają z Warszawy siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn. Akademicy przegrali w stolicy z VERVĄ ORLEN Paliwa 0:3.

Początek meczu był bardzo wyrównany. Do stanu 8:8, żadna z drużyn nie była w stanie odskoczyć rywalowi. Wtedy jednak do głosu doszli gospodarze. Zbudowali sobie 3-4 punktową przewagę. I choć akademicy momentami odrabiali straty, w końcówce Verva ponownie przycisnęła i wygrała 25:19.

Druga partia rozpoczęła się podobnie jak ta pierwsza. Z tym, że delikatną przewagę mieli tym razem goście. Daniel Castellani dokonał dwóch zmian w składzie. Javiera Conceptiona zmienił Mateusz Poręba a za Rubena Schotta wszedł Robbert Andringa. Do końca seta obie ekipy były w grze o zwycięstwo. Jednak ponownie górą byli warszawianie. Wygrali nieznacznie – 26:24.

Argentyński szkoleniowiec szukał kolejnych zmian. Szansę otrzymał m.in. Dawid Woch. Ale Verva była tego dnia odrobinę lepsza. Kontrolowała przebieg trzeciego seta już od początku budując swoje prowadzenia. W szeregach gospodarzy dobrze spisywali się zwłaszcza: Bartosz Kwolek, Igor Grobelny i Andrzej Wrona. Ostatnią partię wygrali 25:20, a całe spotkanie 3:0.

W kolejnym meczu, siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn zmierzą się w Hali Urania ze Stalą Nysa. Początek czwartkowego (14.01) spotkania o godzinie 17:30. Relacje ze spotkania na antenie Radio Olsztyn.

………………………….

Zasługujemy na krytykę po tym meczu – przyznaje libero Indykpolu AZS-u – Jędrzej Gruszczyński.

00:00 / 00:00

Atakujący Akademików – Damian Schulz – nie zgadza się, jakoby AZS nie miał w tym meczu żadnych argumentów.

Damian Wojtaszek przypomniał poprzedni mecz jego drużyny, w którym stołeczni wygrali pewnie pierwszego seta, ale ostatecznie zwyciężyli dopiero po tiebraku.

………………………….

VERVA Warszawa ORLEN Paliwa – Indykpol AZS Olsztym 3:0 (25:19, 26:24, 25:20)
Verva Warszawa Orlen Paliwa: Bartosz Kwolek (14), Angel Trynidad, Andrzej Wrona (7), Piotr Nowakowski (7), Igor Grobelny (11), Michał Superlak (14), Damian Wojtaszek (l), oraz Jan Król, Jakub Ziobrowski (1), Michał Kozłowski.
Indykpol AZS Olsztyn: Przemysław Stępień, Javier Concepcion (2), Damian Schulz (16), Dmytro Teryomenko, Ruben Schott, Wojciech Żaliński, Jędrzej Gruszczyński (l) oraz Robbert Andringa, Remigiusz Kapica (1), Kamil Droszyński, Mateusz Poręba, Dawid Woch (2).

MVP: Andrzej Wrona

………………………….

Tabela PlusLigi

………………………….

Więcej w siatkówka
Nowy rok – nowy AZS? Akademicy powalczą o punkty w Warszawie. Relacja w Radiu Olsztyn

Siatkarze Indykpolu AZSu Olsztyn po 3 tygodniach przerwy wracają na ligowe parkiety. Dziś podopieczni Daniela Castellaniego w pierwszym w 2021 roku meczu ligowym zmierzą się w...