Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 3 °C pogoda dziś
JUTRO: 2 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Skórzana męska kurtka ramoneska – jak wybrać odpowiednią?

Kurtki męskie wykonane ze skóry zyskują w ostatnich latach mocno na popularności. Zakłada się je szczególnie podczas przejściowych okresów w roku, czyli jesieni i zimy. Za oknem panują wtedy zmienne temperatury, w których świetnie odnajduje się ramoneska. Jak nosić tę męską skórzaną kurtkę? Podpowiadamy.

Skąd wzięły się męskie skórzane kurtki ramoneski? Czym wyróżnia się ten rodzaj odzieży wierzchniej? Z jakimi elementami garderoby ją nosić? Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej na ten temat – koniecznie zapoznaj się ze wskazówkami z poniższego artykułu!

Historia kurtki skórzanej typu ramoneska

Męska czarna kurtka skórzana ramoneska to kultowy i ponadczasowy klasyk. Jej korzeni można szukać za oceanem – w Stanach Zjednoczonych, a konkretnie w Nowym Jorku. Historia męskiej ramoneski sięga początku XX wieku, kiedy to Irving i Jack Schott zdecydowali się na rozpoczęcie produkcji odzieży męskiej.

Z początku firma produkowała małe ilości płaszczów, które bracia rosyjskiego pochodzenia sprzedawali w sposób bezpośredni. Wszystko zmieniło się jednak, gdy w 1928 Schottowie otrzymali zlecenie na zaprojektowanie i wyprodukowanie skórzanej kurtki dla firmy Beck Industries – ściśle współpracującej z producentem motocyklów Harley-Davidson.

Projektem, który najbardziej przypadł do gustu kontrahentowi braci Schott, był ten przypominający swoim fasonem znaną dzisiaj męską kurtkę ramoneskę. Skośny metalowy suwak użyty w projekcie służył zapobieganiu fałdowania się kurtki podczas jazdy na motocyklu. Warto wspomnieć jeszcze, że była wykonana z końskiej skóry.

Cechy męskiej kurtki ramoneski

Z upływem czasu, męska kurtka ramoneska przedostała się z subkultury motocyklowej do innych np. rockowej. W kolejnych latach stała się natomiast obecna w garderobach mężczyzn, którzy nie mają nic wspólnego z motocyklami ani muzyką o ostrych brzmieniach.

Za największą zaletę kurtki skórzanej ramoneski można zdecydowanie uznać uniwersalność. Taki rodzaj odzieży wierzchniej sprawdzi się praktycznie podczas każdej okazji, zapewniając Ci ponadczasowy i modny look.

 

Czarna męska kurtka ramoneska

Męską ramoneskę możesz bez obaw założyć na randkę, wyjście na zakupy czy podczas bardziej oficjalnych okoliczności. Warto wspomnieć, że w sklepie Denley, znajdują się męskie kurtki skórzane w innych kolorach niż czarna np. granatowa czy bordowa.

Nie można zapominać również o wygodzie, jaką zapewnia ta kurtka. Ze względu na swój fason i materiał, dobrze przylega do ciała, jak również nie pozwala na przedostawanie się pod nią wiatru. Z kolei zastosowanie dużej ilości asymetrycznych kieszeni pozwala na swobodne przechowywanie różnych przedmiotów.

Kurtka skórzana męska ramoneska – jak nosić?

Jeszcze do niedawna skórzana męska kurtka ramoneska uznawana była za przejaw buntu mężczyzny. Warto jednak wiedzieć, że w ostatnich latach jej charakter nieco „zgrzeczniał”.

Ramoneska świetnie komponuje się z poszarpanymi dżinsami i prostym T-shirtem. Jeżeli wciąż szukasz bardziej „rockowego” outfitu, załóż do niej męskie kozaki, trzewiki lub sztyblety.

Co ciekawe, męska ramoneska sprawdzi się również w stylu eleganckim. Dobrze zgrywa się ze spodniami w kant lub chinosami. Do tego klasyczna koszula, krawat i eleganckie półbuty – w ten sposób zaprezentujesz się zdecydowanie „z klasą”.

 

 

Tył czarnej kurtki ramoneski eksponuje muskularną sylwetkę mężczyzny

Jeśli w wyszukiwarce wpiszesz hasło „kurtka skórzana męska – gdzie kupić”, znajdziesz wiele godnych uwagi sklepów stacjonarnych i internetowych. Te drugie często oferują szeroki wybór męskich ramonesek w bardziej atrakcyjnych cenach. Warto zatem rozważyć tę opcję.

 

Artykuł sponsorowany

Przeczytaj poprzedni wpis:
Zmiany w dowodach osobistych. Potrzebny będzie odcisk palca

W poniedziałek (8 listopada) zaczną obowiązywać nowe zasady przy składaniu wniosków o wydanie dowodów osobistych. Dokumenty zyskają drugą - po zdjęciu - cechę biometryczną. Dotychczas wystarczało...

Zamknij
RadioOlsztynTV