Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 1 °C pogoda dziś
JUTRO: 2 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Skansen w Olsztynku wzbogacił się o nowy obiekt

Fot. Muzeum Budownictwa Ludowego / Facebook

Muzeum Budownictwa Ludowego w Olsztynku ma nowy obiekt. W skansenie zbudowano magazyn muzealiów, który jest kopią stajni z dawnego folwarku dworskiego w Tołkinach koło Korsz.

Część obiektu jest przeznaczona na salę wystawienniczą, w której turyści zobaczą, jak przechowuje się zbiory. Oficjalne otwarcie nastąpi 24 listopada.

Budowa i wyposażenie magazynu muzealiów trwały półtora roku i kosztowały ponad 3,1 mln zł. Było to możliwe dzięki unijnemu dofinansowaniu projektu „Olsztynek-Kaliningrad – od wspólnej historii do przyszłego partnerstwa”. Jego częścią są również projekty budowlane, które mają umożliwić odbudowę czterech obiektów charakterystycznych dla wiejskiej architektury Małej Litwy. Kolejnym zadaniem jest stworzenie dokumentacji technicznej do wybudowania kopii dworu z Glitajn koło Bartoszyc.

Autor: K. Kantor za PAP
Redakcja: M. Rutynowski

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w skansen, stajnia, Muzeum Budownictwa Ludowego, folwark dworski
Wojewódzkie święto plonów w skansenie w Olsztynku. Atrakcji nie brakowało

Rolnicy z warmińsko-mazurskiego w Olsztynku dziękują za tegoroczne plony. Na terenie Muzeum Budownictwa Ludowego - Parku Etnograficznego trwają dożynki wojewódzkie. Dożynki rozpoczął przemarsz korowodu pod scenę...

Zamknij
RadioOlsztynTV