Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 31 °C pogoda dziś
JUTRO: 31 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Silny wiatr w Warmińsko-Mazurskiem. Możliwa cofka na Żuławach

Fot. fotolia.com

IMGW wydał ostrzeżenie pierwszego stopnia dla województwa warmińsko-mazurskiego. Dotyczy silnego wiatru, który w porywach może osiągać prędkość 75 km na godz. Ostrzeżenie obowiązuje od godz. 21 w niedzielę.

Wydane przez IMGW ostrzeżenie dotyczy wszystkich powiatów województwa warmińsko-mazurskiego i obowiązuje od godz. 21 w niedzielę do godz. 9 rano w poniedziałek. Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska określono na 80 proc.

Silny wiatr ma wiać z kierunku zachodniego, ze średnią prędkością od 25 km na godz. do 40 km na godz. W porywach będzie osiągał prędkość 75 km na godzinę.

Ryzyko cofki na Żuławach

Zachodni kierunek wiatru oznacza możliwość cofki, czyli wpychania wód Morza Bałtyckiego do Zalewu Wiślanego i dalej, w głąb lądu. Obecnie wody na Żuławach są poniżej stanu ostrzegawczego, ale ich poziom rośnie w Nowym Batorowie na Zalewie Wiślanym, w Elblągu na rzece Elbląg i w Dolnej Kępie na Nogacie. Tylko 5 centymetrów brakuje do stanu ostrzegawczego w Żukowie na jeziorze Druzno, ale poziom wody pozostaje tam bez zmian. Sytuacja jest na bieżąco monitorowana przez służby kryzysowe poszczególnych gmin oraz Wody Polskie.

Autor: J. Kiewisz-Wojciechowska (PAP) / P. Karpiszen
Redakcja: K. Ośko

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w wiatr, wichura
Silny wiatr na Warmii i Mazurach. Strażacy usuwali drzewa tarasujące drogi

Od wczesnego poranka w woj. warmińsko-mazurskim wieje silny wiatr, który w porywach osiąga nawet 80 km/ h. Strażacy zanotowali dotąd 5 zdarzeń, nikt nie został ranny....

Zamknij
RadioOlsztynTV