Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 5 °C pogoda dziś
JUTRO: 3 °C pogoda jutro
Logowanie
 
Logo Eko Lider EKO LIDER - WYNIKI KONKURSU DLA SZKÓŁ PODSTAWOWYCH

Siedem przypadków złamania kwarantanny w regionie. Grozi za to 30 tysięcy złotych grzywny

Kolejne przypadki złamania kwarantanny na Warmii i Mazurach. Osoby, które opuściły miejsca izolacji, poniosą karę – zapowiada aspirant Rafał Jackowski z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie.

Policjanci ujawnili siedem przypadków, kiedy te osoby nie stosowały się do zaleceń kwarantanny lub ją łamały. Miało to miejsce w Elblągu, Giżycku, Gołdapi, Kętrzynie oraz w Olecku. Będą teraz odpowiadać za popełnienie wykroczenia. Informacja zostanie również przekazana do Powiatowego Inspektora Sanitarnego, który może nałożyć na nich grzywnę nawet do 30 tysięcy złotych

– podkreślał aspirant Rafał Jackowski.

Z kolei w Szczytnie trzy osoby nie zastosowały się do zakazu zgromadzeń. Interweniować musieli policjanci – relacjonuje aspirant Rafał Jackowski:

Trzech mieszkańców Szczytna siedziało na jezdni, i spożywało alkohol. Tłumaczyli, że są wolnymi obywatelami i mogą robić, co chcą. Nie chcieli dostosować się do tego zakazu. Teraz więc odpowiedzą przed sądem za spożywanie alkoholu, złamanie zakazu grupowania się oraz spowodowanie zagrożenia w ruchu drogowym.

Kwarantannę w Warmińsko-Mazurskiem przechodzi 5185 osób. Do tej pory w regionie potwierdzono 56 zakażeń koronawirusem, z czego jedna osoba wyzdrowiała.

 

Autor: P. Karpiszen
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w grzywna, koronawirus, kwarantanna
Wójt gminy Biskupiec zakażony koronawirusem. „Nie mam żadnych objawów”

Wójt gminy Biskupiec Arkadiusz Dobek jest wśród 10 osób z powiatu nowomiejskiego, które otrzymały w niedzielę wyniki badań potwierdzające zakażenie koronawirusem. Wójt Biskupca potwierdził w rozmowie...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV