Siatkarki zachowały szanse na awans do igrzysk
Polskie siatkarki pokonały w Łodzi Stany Zjednoczone 3:1 (27:25, 16:25, 25:23, 25:16) w szóstym meczu turnieju kwalifikacyjnego do igrzysk olimpijskich w Paryżu. Dzięki wygranej biało-czerwone zachowały szanse na awans. W niedzielę w ostatnim spotkaniu zagrają z Włoszkami.
W sobotę rywalizacja o dwie przepustki do Paryża weszła w decydującą fazę. Szczególnie dla Polek, które aby zachować szanse na awans bez oglądania się na wyniki innych zespołów musiały pokonać mistrzynie olimpijskie z Tokio. Siatkarki Stanów Zjednoczonych wcześniej w łódzkiej Atlas Arenie wygrały wszystkie swoje spotkania.
To było piąte zwycięstwo Polek w rozgrywanym w Łodzi turnieju. Pokonały Słowenię 3:0, Koreę Płd. 3:1, Kolumbię 3:0 oraz Niemcy 3:2. Jedyną porażkę poniosły z Tajlandią 2:3. Taki sam bilans – pięciu wygranych i jednej porażki – ma po dzisiejszym meczu prowadząca w tabeli grupy C reprezentacja USA. Prawo startu na przyszłorocznych igrzyskach wywalczą dwa najlepsze zespoły. Turniej zakończy się w niedzielę.
Autor: PAP
Redakcja: K. Ośko



















![Samochody zabytkowe w Braniewie i Pieniężnie. [ZDJĘCIA] Samochody zabytkowe w Braniewie i Pieniężnie. [ZDJĘCIA]](https://radioolsztyn.pl/wp-content/themes/ronew/loadimg.php?src=https%3A%2F%2Fradioolsztyn.pl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2026%2F06%2FIMG_9865-scaled-1.jpeg&q=95&w=30&h=30&zc=1&s=1&f=4,-6|3,3)




![Śpiewajmy Poezję 2026. Znamy laureatów [ZDJĘCIA] Śpiewajmy Poezję 2026. Znamy laureatów [ZDJĘCIA]](https://radioolsztyn.pl/wp-content/themes/ronew/loadimg.php?src=https%3A%2F%2Fradioolsztyn.pl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2026%2F06%2FSpotkania-zamkowe-sobota-2-e1781983914383.jpg&q=95&w=30&h=30&zc=1&s=1&f=4,-6|3,3)



