Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 18 °C pogoda dziś
JUTRO: 13 °C pogoda jutro
Logowanie
 

SG: do Polski wjechało 2 miliony 141 tysięcy uchodźców

Fot. Straż Graniczna

Od 24 lutego do Polski wjechało z Ukrainy 2,141 miliona osób – poinformowała we wtorek Straż Graniczna.

– Dziś do godziny 7.00 przyjęto prawie 4 tysiące uchodźców, czyli o 32 procent mniej niż dzień wcześniej. Wczoraj na przyjściach granicznych odprawiono 30 tysięcy podróżnych. W porównaniu z poprzednim dniem jest to spadek o 11 procent. Od 24 lutego, w odwrotnym kierunku, czyli z Polski do Ukrainy, wyjechało 274 tysiące osób – informuje Straż Graniczna.

Cieszyński: wydano prawie 200 tys. numerów PESEL obywatelom Ukrainy

– Wydano prawie 200 tys. numerów PESEL dla obywateli Ukrainy – poinformował we wtorek sekretarz stanu w KPRM Janusz Cieszyński. Jeżeli to tempo się utrzyma, to we wtorek pod koniec dnia będzie to około ćwierć miliona osób – dodał.

Cieszyński przyznał, że kolejki Ukraińców przed punktami nadawania numerów PESEL „są przejawem zainteresowania”. – Od początku liczyliśmy się z tym, że to zainteresowanie będzie duże, mając na uwadze fakt, jak wiele osób przyjechało do Polski z Ukrainy – tłumaczył.

Przekazał, że w tym tygodniu rozpoczęła się dystrybucja dodatkowego sprzętu, tak, aby samorządy mogły uruchamiać dodatkowe punkty.

Redakcja: A. Niebojewska za IAR/PAP

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w granica, wojna, Ukraina
Walczymy z dezinformacją. Serwisy w języku rosyjskim w Radiu Olsztyn

Od początku wojny w Ukrainie media rosyjskie pełne są propagandowych treści. Radio Olsztyn uruchomiło od dziś specjalne serwisy informacyjne w języku rosyjskim, które prezentują prawdziwe oblicze...

Zamknij
RadioOlsztynTV