Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 8 °C pogoda dziś
JUTRO: 10 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Setki pomalowanych bombek i dobra zabawa. Pieniądze pomogą dzieciom z hospicjum

Fot. P Getka

Olsztyńskie hospicjum dla dzieci prowadzone przez Caritas Archidiecezji Warmińskiej dostanie ponad 5 tysięcy 600 złotych od słuchaczy Radia Olsztyn. Tyle zebraliśmy podczas sobotniej akcji charytatywnej Radia Olsztyn. 

Wspólnie ze Słuchaczami malowaliśmy świąteczne ozdoby. Na stoisku Radia Olsztyn w Aura Centrum w Olsztynie czekały zarówno ekologiczne jak i szklane bombki. Dzieci i dorośli spotkali się też ze świętym mikołajem. Dochód z cegiełek wesprze hospicjum dla dzieci prowadzonego przez Caritas Archidiecezji Warmińskiej.

„Nasi słuchacze jak zwykle nie zawiedli” – podkreśliła Izabela Szpakowska z biura zarządu Radia Olsztyn.

Znowu zebraliśmy bardzo dużo pieniędzy na szczytny cel. Było kolorowo, miło i świątecznie. Powstało mnóstwo fantastycznych ozdób, które mamy nadzieję zawisną na choinkach. Jesteśmy w trudniejszym przedświątecznym czasie. Wszystkie przychodzące do nas osoby nie szczędziły pieniędzy i chciały się podzielić tym co mają po to, żeby wesprzeć innych, którzy mają mniej, albo bardzo tego potrzebują.

00:00 / 00:00

Jak podkreśla Izabela Szpakowska z biura zarządu Radia Olsztyn,największą radością tego spotkania były dzieci odwiedzające nasze stoisko.

Dzieci potraktowały nasze stoisko jak małą fabrykę świętego Mikołaja. Był też sam Mikołaj, mnóstwo brokatu i przepięknych kolorów.

00:00 / 00:00

Dobro wraca. Kupując lub malując bombki całymi rodzinami zostawiamy pieniądze, które służą opiece nad bardzo chorymi dziećmi z olsztyńskiego hospicjum. Dziękujemy, że spędziliście Państwo ten wspaniały czas razem z nami.

00:00 / 00:00

– powiedział prezes Radia Olsztyn Leszek Sobański.

Cegiełka z akcji zostanie przeznaczona na zakup respiratora, potrzebnego najmłodszym z hospicjum Caritas Archidiecezji Warmińskiej. W sumie potrzebnych jest około 90 tysięcy złotych.

Fot. P Getka

Autor: K. Piasecka
Redakcja: B. Świerkowska-Chromy

Malowaliśmy świąteczne ozdoby, żeby wesprzeć hospicjum. Dziękujemy, że byliście z nami!

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w święta, dzieci, Radio Olsztyn, pomoc, hospicjum, Mikołaj, choinka, bombki, video, malowanie bombek
Spotkanie z pisarką w audycji Dziecinada

Gościem audycji "Dziecinada" była Beata Sarnowska, autorka książek dla dzieci. Do tej pory mieliśmy okazję zapoznać się z wieloma powieściami pisarki. Tym razem pani Beata opowiedziała...

Zamknij
RadioOlsztynTV