Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 8 °C pogoda dziś
JUTRO: 10 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Senator Orzechowska: część antyszczepionkowców zmieniła swoje nastawienie

Senator Bogusława Orzechowska. Fot. B.Świerkowska-Chromy

– Widać, że część antyszczepionkowców zmieniła swoje nastawienie – mówiła w Porannych Pytaniach Radia Olsztyn lekarka i senator Prawa i Sprawiedliwości Bogusława Orzechowska. Parlamentarzystka podkreśliła, że najgorsze dla pacjentów jest występowanie chorób współistniejących.

Cały czas trwa akcja szczepień przeciwko COVID-19. Lekarze zachęcają też do szczepienia się przeciwko grypie. Senator Bogusława Orzechowska podkreśliła na antenie Radia Olsztyn, że pandemia COVID-19 spowodowała większą chęć szczepienia.

Było wielkie zagrożenie współistnienia. Czasami zdarzają się dwie lub trzy choroby jednocześnie. Połączenie grypy z COVID-19 może być dla pacjenta połączeniem śmiertelnym. Zdarzają się osoby, które były zdecydowanie przeciwne szczepieniom, a teraz przychodzą już z dziećmi. Mam wrażenie, że grupa antyszczpionkowców jest trochę zmniejszona.

Przypomnijmy, że szczepionki przeciwko grypie są darmowe dla osób po 75. roku życia i kobiet w ciąży. Natomiast w przypadku dzieci, osób z obniżoną odpornością oraz osób w wieku 65-75 lat szczepionki są dostępne za połowę ceny.

Posłuchaj rozmowy Andrzeja Piedziewicza

00:00 / 00:00

A. Piedziewicz
Redakcja: Ł. Sadlak

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w grypa, senator, szczepienia
Sezon zachorowań na grypę i COVID-19 trwa. Dlaczego wiele osób lekceważy chorobę?

Kaszel, katar, wysoka temperatura, złe samopoczucie - to objawy, które powinny niepokoić. Sezon infekcyjny nabiera tempa, ale wiele osób lekceważy chorobę. Sytuacja o tej porze roku...

Zamknij
RadioOlsztynTV