Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 25 °C pogoda dziś
JUTRO: 24 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Senator Jerzy Wcisła o utworzeniu przejścia granicznego na Mierzei Wiślanej: Na to co mówią Rosjanie patrzę z przymrużeniem oka

Senator Platformy Obywatelskiej z Elbląga Jerzy Wcisła. Fot. wcisla.pl

Senator Platformy Obywatelskiej z Elbląga Jerzy Wcisła. Fot. wcisla.pl

Rosja chciałaby, aby na Mierzei Wiślanej powstało przejście graniczne – mówił w Porannych pytaniach senator Platformy Obywatelskiej z Elbląga Jerzy Wcisła.

Zdaniem parlamentarzysty Platformy, Mierzeja powinna odnieść z tego korzyść, także po polskiej stronie. W Radiu Olsztyn Jerzy Wcisła powiedział, że władze obwodu kaliningradzkiego planują wybudowanie po rosyjskiej stronie Mierzei Wiślanej hoteli, kempingów, delfinarium i instytutu oceanografii.

Zyska na tym Mierzeja Wiślana. Krynica od dawna zabiegała o to żeby uruchomić przejście graniczne z Rosją, więc Rosjanie wychodzą naprzeciw tym oczekiwaniom. Na tym atrakcyjnym i przyciągającym pasie Mierzei Wiślanej stworzymy atrakcyjny i przyciągający turystów region. Na to co mówią Rosjanie patrzę z przymrużeniem oka, czy to nie jest to jakaś gra polityczna. Jeżeli jednak taki projekt zostałby zrealizowany byłoby bardzo dobrze.

Senator PO dodał, że aby drogi wodne w Polsce mogły prawidłowo funkcjonować musi być wykonanych kilka inwestycji. Jedną z nich jest Przekop Mierzei, ale także Kanał Śląski i Kanał Dunaj. Dopiero te wszystkie inwestycje pozwolą stworzyć pełen układ, z którego będą mogli korzystać przewoźnicy. Jerzy Wcisła podkreślił, że władze Platformy Obywatelskiej, w przeciwieństwie do działaczy partii z województwa pomorskiego, poparły budowę przekopu przez Mierzeję Wiślaną.

Platforma Obywatelska w Sejmie i Senacie poparła specustawę o budowie kanału przez Mierzeję Wiślaną, zatem te czynniki, które są decydujące popierają budowę. Jest jeszcze inna sprawa. Jestem mieszkańcem Elbląga, który może być głównym beneficjentem budowy kanału prowadzącego do docelowego portu w Elblągu. Od kilkudziesięciu lat zajmuję się rozwojem dróg wodnych.

Posłuchaj rozmowy Krzysztofa Kaszubskiego z Jerzym Wcisłą

Redakcja: B.Świerkowska-Chromy za K.Kaszubski

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Elbląg, Platforma Obywatelska, senator, mierzeja
Wiemy, ile wyniesie bonifikata za przekształcenie użytkowania wieczystego w Elblągu

Elbląska Rada Miasta dwa razy głosowała kwestie wyznaczenia wysokości bonifikat przy przekształceniu dotychczasowej wieczystej dzierżawy na własność. Klub radnych PiS forsował swój projekt 90 procentowego upustu,...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV