Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 22 °C pogoda dziś
JUTRO: 25 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Wiemy, ile wyniesie bonifikata za przekształcenie użytkowania wieczystego w Elblągu

Fot. M. Stankiewicz

Elbląska Rada Miasta dwa razy głosowała kwestie wyznaczenia wysokości bonifikat przy przekształceniu dotychczasowej wieczystej dzierżawy na własność.

Klub radnych PiS forsował swój projekt 90 procentowego upustu, przedstawiony w formie inicjatywy uchwałodawczej. Marek Pruszak apelował do radnych o zastosowanie wersji bardziej korzystnej dla elblążan. Jak wskazał, miasta w trudniejszej sytuacji niż Elbląg zdecydowały o takim wsparciu.

00:00 / 00:00

Ostatecznie ta wersja 15 głosami przeciw dziewięciu została odrzucona. Przeszedł za to projekt prezydenta Elbląga Witolda Wróblewskiego, który złożył wniosek o to by najwyższa bonifikata wyniosła 60 procent. To niesie najmniejsze straty w budżecie – tłumaczy Witold Wróblewski. Przy wariancie 60 procent to 32 miliony złotych, przy 90 procent – prawie 50 milionów złotych.

00:00 / 00:00

Uchwała po dyskusji ostatecznie została przyjęta 21 głosami. Przeciwny był radny Bogusław Tołwiński z klubu Koalicji Obywatelskiej, wstrzymały się dwie osoby Piotr Opaczewski z klubu Prawa i Sprawiedliwości oraz Marek Kamm z klubu Koalicji Obywatelskiej.

 

Autor: M. Stankiewicz
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Elbląg, Rada Miasta, Marek Pruszak, przekształcenie, Witolda Wróblewskiego, własność
Elbląscy radni PiS zwracają uwagę: jest problem z uzyskiwaniem informacji z ratusza. „Wprowadzamy ułatwienia tej procedury”

Podczas obrad elbląskiej rady miasta po raz kolejny wrócił problem z uzyskiwaniem informacji z ratusza. Klub Radnych Prawa i Sprawiedliwości zgłaszający ten problem, ma wątpliwości co...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV