Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 16 °C pogoda dziś
JUTRO: 17 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Senator Bogusława Orzechowska ma negatywny wynik testu na koronawirusa

Senator z Ostródy Bogusława Orzechowska ma negatywny wynik testu na koronawirusa. Jak poinformowała w Porannych Pytaniach, brała udział w posiedzeniu komisji prowadzonej przez senatora Jana Libickiego, u którego test potwierdził obecność SARS-CoV-2.

Oprócz Jana Libickiego, zakażeni są też dwaj inni senatorowie oraz jeden poseł. Senator PiS Bogusława Orzechowska w rozmowie z Andrzejem Piedziewiczem informowała, że poddała się kwarantannie, ale też przekonywała, że nie da się uniknąć stacjonarnej pracy w parlamencie.

Pracujemy w systemie mieszanym. Część osób jest na miejscu, a część pracuje zdalnie. Do tej pory zawsze pracowałam na miejscu. Jeździłam na komisje i posiedzenia Senatu, dlatego, że przy pracy zdalnej czasami są jakieś problemy z łączami. Nie zawsze można głosować i nie zawsze można zabierać głos.

W czwartek parlamentarzyści mają zebrać się na Zgromadzeniu Narodowym, które odbierze przysięgę od prezydenta Andrzeja Dudy.

Ryzyko zarażenia koronawirusem rośnie i nie możemy czuć się bezpieczni – przekonywała w Radiu Olsztyn lekarka i senator Bogusława Orzechowska.

Ostatnie dni przynoszą dużą liczbę nowych zakażeń koronawirusem w całej Polsce. We wtorek padł nowy rekord, wykryto 680 zakażeń. Wprawdzie w województwie warmińsko-mazurskim potwierdzonych przypadków jest najmniej w Polsce, to jednak według senator Bogusławy Orzechowskiej, tym bardziej nie powinno to zmniejszać naszej czujności.

Ryzyko się zwiększa, zwiększa się ilość infekcji. Polacy zmniejszyli swoje działania, jeśli chodzi o zapobieganie infekcjom. Zarówno stosowanie masek, jak i stosowanie odpowiednich odległości zostało ograniczone, bo wszyscy się poczuli bezpieczni, a teraz liczna zakażeń zaczyna się zwiększać.

Posłuchaj Porannych Pytań

 

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w sejm, senat, Bogusława Orzechowska, koronawirus
Koronawirus: cztery zakażenia i pięć wyzdrowień na Warmii i Mazurach. W kraju rekordowa liczba zachorowań

Badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie koronawirusem u 680 osób, w tym 4 w województwie warmińsko-mazurskim – poinformowało we wtorek Ministerstwo Zdrowia. To najwyższa od początku epidemii liczba...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV